Na nový proces nie je podľa súdu dôvod

Rodina Michaela Jacksona neuspela v snahe o nový proces v prípade jej žaloby voči spoločnosti AEG Live, ktorá organizovala jeho comebackové koncerty.

udkyňa kalifornského štátneho súdu v Los Angeles v pondelok zamietla žiadosť matky a detí Jacksona o obnovu procesu ako neodôvodnenú.

Obrázek

Zmätočné

Ich právni zástupcovia argumentovali, že na pôvodnom procese boli pokyny pre porotu zmätočné, podľa sudkyne však počas súdneho konania nedošlo k žiadnym chybám, informovali agentúry Reuters a AP.

Súdna porota v októbri po päť mesiacov trvajúcom procese zbavila spoločnosť AEG Live obvinení zo spoluviny na smrti Michaela Jacksona, ktorý zomrel v roku 2009 vo veku 50 rokov na predávkovanie silným anestetikom propofolom.

Príbuzní Michaela v žalobe tvrdili, že firma nesie zodpovednosť, pretože konala nedbanlivo, keď ako Michaelovho osobného lekára najala kardiológa Conrada Murrayho, ktorý mu propofol podával.

Môžu ísť na vyšší štátny súd

Súd však dospel k záveru, že Murray bol na určenú prácu dostatočne kvalifikovaný. Michaelova rodina ešte môže podať odvolanie na vyšší štátny súd.

Murrayho v roku 2011 uznali v prípade Michaelovej smrti vinným z neúmyselného zabitia.

Odpykal si polovicu zo štvorročného trestu. Prepustili ho v októbri minulého roka na základe kalifornského plánu zameraného na obmedzenie preplnenosti väzníc.