VERDIKT je... AEG vyhrala celý proces...

Porota rozhodla (verdikt bol čítaný o 00:35 nášho času), že AEG Live - NIE JE - zodpovedná za smrť Michaela, ale najala dr. Murraya, a ani ten nebol zodpovedný - podľa poroty v tomto civilnom procese posudzovala jeho pozíciu ako doktora, nie jeho konanie, napriek tomu, že bol uznaný za vinného v kriminálnom procese.

Všetkých 12 porotcov hlasovalo, že AEG Live najala dr. Murraya, 10 porotcov hlasovalo, že dr. Murray bol kompetentný, kvalifikovaný s praxou, 2 boli proti.

KOMENTUJTE v téme na fóre - LINK

Image hosting by sdilej.eu - file hosting

Katherine Jackson nedosiahne odškodné 2 miliardy dolárov, ani žiadne iné!!! (naopak, pravdepodobne účty za právnikov bude platiť z peňazí z MJ Estate - Michaelovej pozostalosti=Michaelove peniaze zaplatili celý zbytočný proces, ktorý ho zároveň nenapraviteľne poškodil a očiernil.)

Porota sa verejne poďakovala za zaobchádzanie súdom, médiám, že ich neotravovali, pokiaľ ide o prípad, bolo to zložité rozhodovanie, aj keď nie každý s ním súhlasí, ale preštudovali všetky dôkazy a odpovede na otázky, najmä vo vzťahu k dr. Murrayovi, podľa nich bol kompetentný doktor s licenciou, preto bol vhodný ako doktor pre klienta, neposudzovali jeho konanie=nebol najatý, aby Michaelovi podával propofol, o to ho žiadal Michael, nezodpovedné konanie doktora nemalo priamo vplyv na ich rozhodovanie. AEG Live nezodpovedala za konanie dr. Murraya. Michael Jackson bol podľa nich zodpovedný za svoje konanie=žiadal anestetiká za zatvorenými dverami... bez vedomia ostatných...

Právnici AEG Live pred médiami neskrývali radosť.

Podľa nich čas ukázal, že porota rozhodla správne, neuvažovali o tom, že by chceli prípad predčasne mimosúdne vyrovnať, pretože verili, že vyhrajú, a jednohlasne porota súhlasila s ich obhajobou pokiaľ išlo o zákulisie prípadu, teda toho, čo sa dialo za dverami domu, o čom nikto nevedel.

Michael Jackson podľa nich súhlasil s ich podmienkami, čo robil doma bola jeho zodpovednosť, a preto nevedia, čo bolo motívom tejto žaloby.

Podľa nich aj tento proces ukázal, ako pracuje usporiadateľ koncertov ako je AEG Live. Nemôže zodpovedať za dlhoročné problémy klientov, ktorí robia chybné, osudové rozhodnutia.

Podľa nich nikto v tomto procese nevyhral, ale zlé rozhodnutia Michaela Jacksona nie sú ich problémom.

Odškodné (40 miliárd) považovali za absurdné, a nevedeli odkiaľ na to prišla žaloba.

Požiadajú, aby Katherine Jackson zaplatila niektoré ich výdavky na proces=z peňazí Michaela.

Veria právnemu a súdnemu systému, a žiadna celebrita nemôže ovplyvniť takýto system, ktorý podľa nich dokázal, že mali pravdu.

(poznámka - skutočne mali, podľa predložených dôkazov a faktov (aj zo strany AEG Live), obhajoba Katherine nedokázala nič zásadné, čo by dokazovalo zlyhanie AEG Live, pre niekoho žiaľ, ale objektívne je to tak, tento súdny proces bol vopred jasnou prehrou Katherine Jackson, ktorá podľa všetkých informácií bola "donútená" niektorým členom rodiny (údajne Randy a Jermaine), aby podala žalobu na AEG Live!)

Image hosting by sdilej.eu - file hosting

(Katherine Jackson podľa pozorovateľov ostala v šoku z toho, že porota vyhlásila za nevinného aj dr. Murraya.

Podľa právnikov sa Katherine zrejme odvolá..., aj keď šance na zmenu sú minimálne.

Komu to pomohlo? Michaelovi určite nie, týmto procesom sa odhalili tie najhrubšie špinavosti a nechutnosti, ktoré mali ostať utajené.

Dr. Murraya bude o 3 týždne prepustený na slobodu, a bude žiadať o obnovenie svojej licencie doktora.

Jediná, ktorá prehrala je Katherine Jackson, ktorá dokonalo zničila obraz Michaela pred celým svetom...

Thomas Mesereau, obhajca Michaela v roku 2005, povedal, že by ho ani vo sne nenapadlo, že by porota uznala dr. Murraya za kompetentného.)