290 miliónov - toľko žiada rodina Katherine Jackson

Po prvý krát na súde s AEG Live, predložil právnik Katherine Jackson konkrétnu sumu, ktorú požadujú ako odškodné za smrť Michaela.

Obrázek

Brian Panish predniesol v záverečnej reči celkový súhrn svojej obžaloby, v ktorej obvinil spoluvinu za smrť Michaela Jacksona aj spol. AEG Live tým, že najala a platila dr. Murraya, ktorého nijako nekontrolovali a neoverili si jeho schopnosti, a tým nechali Michaela napospas osudu nezodpovednému doktorovi, ktorý bol odsúdený za neúmyselnú smrť Michaela.

Právnik Panish predložil aj konkrétnu sumu ako odškodné - 85 miliónov dolárov pre každé Michaelovo dieťa a 35 mil. pre Katherine Jackson.

Ide o akési nefinančné odškodnenie, morálne, ale právnik poukázal na ich argument, že ak by Michael žil, zarobil by od 1,2-16 miliardy dolárov, a podľa toho by mohli oni určiť výšku ušlých strát.

Záverečná reč sa niesla v miernejšom tóne, avšak s dôrazom na možnosti Michaela, jeho snahy nového smerovania nelen v hudbe, a samozrejme chuť žiť pre svoje deti, pričom neodmietal fakt, že Michael bol v určitých obdobiach závislý na liekoch, boli to ale obdobia, ktoré Michael vždy prekonal.

Predložil aj emaily, v ktorých ako najsilnejší dôkaz dokladoval, že smrť Michaela nebola len zodpovednosť dr. Murraya.

Porote povedal, že obhajoba AEG stála na údajnom nepamätaní si detailov, neurčitých výpovediach, a vyhýbavých tvrdeniach.