Koniec procesu s AEG Live - porota konečne rozhodne

Sudkyňa Yvette Palazuelos v monštróznom prípade spol. AEG Live vs. Katherine Jackson, rozhodla, že proces je na konci, a porota má rozhodnúť.

V priebehu viac ako 5 mesiacov vypovedali desiatky svedkov, predložili desiatky dôkazov o tom, či spol. AEG Live je zodpovedná za smrť Michaela Jacksona za to, že najala dr. Conrada Murraya, ktorý bol uznaný vinným z neúmyselného zabitia Michaela.

Obrázek

Budúci týždeň sa očakávajú záverečné reči oboch strán, a následne verdikt, ktorého rozhodovanie môže trvať niekoľko hodín, dní, aj týždňov.

Do 16.9. môže AEG predvolať Katherine Jackson, aby vypovedala pred porotou, ktorá by mohla chcieť vedieť niektoré detaily z jej žaloby a odškodného.

Jedna strana tvrdila, že Michaela úmyselne niektorí doktori dopovali narkotikami, čo spôsobovalo jeho neschopnopsť podávať výkony, druhá ho vykresľovala ako závislého od liekov, ktorý úmyselne žiadal doktorov o väčšie a väčšie dávky, a že on je zodpovedný za svoju smrť, lebo namiesto liečenia si kupoval doktorov.

Problémovým dôkazom je, kto v skutočnosti najal dr. Murraya, pretože ten ako doktor spolupracoval s Michaelom dávno predtým ako Michael podpísal zmluvu s AEG Live, no následne podľa mailov, bola to AEG Live, ktorá mala platiť dr. Murraya počas skúšok na turné This Is It.

Spolupracovníci Michaela ho popisovali z rôznych strán, jedni sa o neho báli, o jeho zdravie, druhí ho vykresľovali ako zdravého a schopného.

Samostatnou skupinou sú zástupcovia spol. AEG Live, ktorí podľa komunikácie v mailoch, vedeli, že s Michaelom niečo nie je v poriadku, posmievali sa mu, či používali hanlivé slová na jeho adresu.

Samozrejme, akúkoľvek vinu a zodpovednosť popierajú.

Ďalšou skupinou sú doktori, vypovedali takmer všetci, ktorí za ostatných 20 rokov pracovali pre Michaela.

V zásade sa každý vyjadril, že Michael mal problémy, mal bolesti rôzneho druhu, a od utišujúcich liekov sa Michael stal závislým, čo následne viedlo k mnohým incidentom, dokonca predávkovanie, a zvýšujúcou odolnosťou pred liekmi.

Nikto z doktorov Michaela neliečil odborne, aby ho zbavil závislosti.

K svedkom, ktorí vypovedali patrili aj Michaelove deti a matka, prezentovali sa nahrávky zo súkromia, ale aj finančné detaily a špinavosti, ktoré mali ostať "navždy" za dverami..., a ktoré často nemali žiaden súvis s prípadom, iba cieľ pošpiniť mediálny obraz Michaela Jacksona, čo sa prejavilo aj v napr. žalobe Wadea Robsona, či nedávnych údajných daňových únikoch v stovkách miliónov dolárov.

K svedkom sa pridala aj bývalá manželka Michaela, Debbie Rowe, ktorá napriek predvolaniu AEG Live, podporila Michaela, a zmietla doktorov, ktorých opísala ako idiotov, ktorí sa o Michaela nezaujímali.

AEG Live odmietala predĺžiť skúšky, na ktoré sa Michael odvolával, že potrebuje viac času.

AEG si v zmluve zaviazala preplatiť straty v prípade, ak by Michael neodohral koncerty tým, že by mohli siahnúť na jeho majetok ako zábezpeku.

V zmluve sa písalo, že Michael nemusí povinne navštevovať všetky skúšky, napriek tomu ho niektorí spolupracovníci nútili, aby sa zúčastňoval každej.

AEG tvrdila, že si nepreverovala dr. Murraya, ani údajného manažéra Michaela, nejakého dr. Tohme Tohme.

Sudkyňa tiež potvrdila, že Katherine Jackson nedokázala pred súdom, že by sa priamo podieľali na smrti Michaela aj dvaja manažéri AEG Live, Randy Phillips a Paul Gongaware.