Odkaz Michaela Jacksona († 50) zo záhrobia pre Slovákov!

Nepomýlil si Slovensko so Sýriou?!

Na oficiálnej facebook stránke MichaelJackson.com sa objavil odkaz špeciálne venovaný iba Slovákom.

Image hosting by sdilej.eu - file hosting

Image hosting by sdilej.eu - file hosting

Michael Jackson by sa dnes, 29. augusta, dožil 55. narodeniny. Pri tejto príležitosti sa na jeho oficiálnej facebookovej stránke objavil záhadný odkaz venovaný iba jeho slovenským fanúšikom! Krátko po polnoci si Slováci mohli prečítať Jacksonovo posolstvo, v ktorom pokračujú administrátori jeho profilu na sociálnej sieti aj po jeho smrti. O čo išlo?

Obrázek

„Slovenskí fanúšikovia – Michael Jackson verí, že všetci ľudia sú unikátni a sú si rovní, nezávisle na rase alebo kultúre. Uctime si tento špeciálny Michaelov deň – deň jeho narodenín – šírení m tohto posolstva jednoty, harmónie a nádeji pre lepší svet. Buďte súčasťou tejto oslavy tu: LINK #MJWeAreOne“

Obrázek

Po kliknutí na odkaz sa otvorí špeciálna stránka venovaná Jacksonovým narodeninám. Na mape sveta sú postupne pridávané videá fanúšikov z jeho koncertov.

Na zverejnenie špeciálneho odkazu len pre Slovákov zareagovali ihneď slovenskí fanúšikovia speváka, ktorí neskrývali z uverejnenia prekvapenie: „Slovak Fans ? wow“, „Yeaah Slovakia“ alebo „omg, I'm from Slovakia“. Veľa fanúšikov mu poprialo k narodeninám všetko dobré, no našli sa aj cynici. Tamara napísala, že „Teraz sa 1000 ľudí bude zamýšľať nad existenciou krajiny s názvom Slovensko“ a napríklad Lukáš nevynechal príležitosť spomenúť slovenskú politiku aj v tomto prípade: „Slovensko dobrá krajina, dobrí ľudia!! a de*ilná politika“.

Išlo o omyl?

Všetci slovenskí fanúšikovia speváka si začali klásť otázku, prečo zverejnil odkaz práve pre nich, keď na Slovensku nikdy ani len nevystupoval. Jednou z možností mohol byť omyl administrátorov jeho stránky. Možno pôvodne chceli popriať Jacksonove humanistické posolstvo do Sýrie, v ktorej prebieha občianska vojna.

Napokon bolo vysvetlenie jednoduché. Administrátori poslali Jacksonov odkaz do každej krajiny, pričom slovenský odkaz môžu vidieť iba Slováci, českí iba Česi a tak ďalej. Slovenský odkaz sa preto dostal iba k slovenským členom facebokovej stránky speváka. No napríklad na rozdiel od brazílskej či českej verzie, sa k Slovákom dostal text v angličtine a nie v domácom jazyku.

Zdroj: cas.sk