Dr. Stuart Finkelstein: Michael mal problém so závislosťou

Ďalším doktorom, expertom na lieky, ktorý dnes vypovedal prostredníctvom videozáznamu, bol Dr. Stuart Finkelstein, ktorý pracoval pre Michaela počas turné Dangerous.

Pred porotou vypovedal, že v roku 1993 počas ich prvého stretnutia aplikoval Michaelovi intravenózne (vnútrožilovo) morfín kvôli bolestiam, pretože na zadku a zadnej časti tela, kde chcel pichúť injekcie mal Michael stopy po predchádzajúcich, preňho neidentifikovaných liečebných postupoch, injekčných stopách=nevedel, kto mu čo robil, aký doktor, aké liečenie čoho.

Dr. Finkelstein liečil Michaela počas zrušených koncertov, keď Michael odišiel na liečenie v roku 1993, čím sa zrušilo celé zvyšné turné.

V tom čase podľa neho mu bolo zrejmé, že Michael je závislý na liekoch a určitých látkach.

Vypovedal, že Michael mal už v tom čase zvýšenú odolnosť voči niektorým dávkam morfínu.

Dr. Finkelstein vypovedal, že ho v roku 2009 kontaktoval promotér AEG Live, riaditeľ Paul Gongaware, aby robil Michaelovi osobného lekára, ešte pred dohodou s Murrayom.

Odpovedal, že tak urobí iba v prípade, ak bude, resp. je Michael "čistý", pričom žiadal za starostlivosť o Michaela Jacksona 40 tisíc dolárov.

Priznal tiež, že podal Michaelovi aj iné lieky na žiadosť Liz Taylor a ďalších ľudí, ktorá priletela za Michaelom do Mexico City po tom, ako Michael skolaboval a nebol už vôbec schopný vystupovať.