AEG proces: Expert vypovedal: Michael nebol závislák

Počas súdu s AEG si porota vypočula mnohých svedkov, ktorí tvrdili mnohé veci.

Dnes vypovedal doktor, expert na lieky a závislosti, dr. Sidney Schnoll.

Prešiel si lekárske záznamy Michaela od roku 1993, až do jeho smrti roku 2009, a podľa jeho zhodnotenia, Michael nevykazoval známky toho, že by bol závislý na liekoch s cieľom zvyšovať si ich účinky, ktoré by sa rovnali závislým ľuďom, ktorí potrebujú stále vyššiu dávku na vyrovnanie hladiny potrebných dávok na uspokojenie či zvyšovanie výkonu.

Podľa Schnolla, Michael podľa záznamov bral lieky, ktoré boli legálne predpísané, nikdy nezneužité v nadmerných dávkach, teda vždy len na potreby konkétneho spôsobu liečenia.

To sa malo zmeniť počas dozoru dr. Murraya, ktorý Michaelovi ako jeho lekár priamo vnútrožilovo podával dávky liekov, ktoré pri vyradení spôsobovali zhoršovanie stavu a zvyšovanie závislosti na konkrétnych látkach, inými slovami, abstinenčné príznaky napr. aj pocit chladu, prechladnutia....

Podľa neho dr. Murray podcenil, a nediagnostikoval tieto príznaky.

Dr. Schnoll počas výsluchu nemohol presne určiť dátumy, počas ktorých by Michael prejavoval napr. známky závislosti na napr. Demerole, napriek tomu, že bolo verejné známe, že niekoľko mesiacov pred smrťou navštevoval kliniku dr. Kleina, ktorý mu aplikoval dávky Demerolu.

Ak by nebolo nezodpovedného správania dr. Murraya, Michael mohol spokojne a zdravo žiť ďalej pod dohľadom odborníka, a ďalej vystupovať.

Schnoll poukázal aj na dokument z roku 1993, ktorý podpísal sám Michael ako vyhlásenie, v ktorom sa dobrovoľne rozhodol podstúpiť odvykacie liečenie na liekoch=sám sa chcel zbaviť závislosti, a nechcel byť označovaný za závislého.

Do akej miery sa podieľaľ stres na zhoršovaní zdravia Michaela, nevedel presne povedať.

Pred porotou sa doteraz prezentovali všemožné lekárske záznamy, ktorými sa dokazovala spojitosť medzi liekmi, lekármi a Michaelom.