Thomas Mesereau o údajných spisoch FBI

Thomas Mesereau, právnik, ktorý zastupoval Michaela Jacksona v jeho procese v roku 2005, reagoval na bulvárne články, ktoré sa odvolávajú na údajne spisy FBI, ktoré tvrdia, že Michael Jackson mal zneužiť a vyplatiť viac ako 24 detí.

V prvom rade je znechutená z toho ako sa médiá a niektorí ľudia snažia opakovane priživovať a profitovať z Michaela Jacksona aj po jeho smrti v súvislosti s bulvárnym článkom.

Mesereau vehementne odmieta, že by Michael Jackson niekedy niekoho vyplatil v takej sume a počte detí!

„Spisy FBI nikdy neuvádzali, že by mal Michael Jackson zneužiť 24 chlapcov, pretože k tomu nikdy nedošlo.“

„Pamätám si, ako v roku 2009 FBI vydali spisy, ktoré sa týkali Michaela Jacksona, ale napriek tomu, že mnoho častí bolo začiernených-tajných, z kontextu neboli žiadne naznačenia, že by našli nejaké kompromitujúce informácie na môjho klienta.

Počas vedenia vyšetrovania v procese v roku 2005, štátny zástupca v Santa Barbare spolupracoval s FBI a Interpolom, neprišli zo žiadnym dôkazom o sexuálnom zneužívaní.“

„Verte mi, ak by mali tieto informácie, použili by ich v procese.“

Mesereau, ktorý vyjadril rozčarovanie nad obvineniami Wadea Robsona, povedal, že štátny zástupca (Thomas Sneddon) pravidelne lietal do sídla FBI v meste Quantico počas procesu v roku 2205, aby „našiel akékoľvek dôkazy proti Michaelovi Jacksonovi“.

Nikdy ich nezískali, lebo nijaké neboli.

Poukázal na spojitosť s bombastickými článkami o neexistujúcich spisoch FBI a aktuálnym procesom proti AEG Live, ale nemôže dokázať, že za nimi stoja ľudia z AEG.