Ďalšie info o pozadí neexistujpcich FBI spisoch

Známy bloger Roger Friedman, ktorý by si mohol, urobiť doktorát zo znalostí prípadov Michaela Jacksona, napísal ako reakciu na britský bulvár dva články, ktorými oprášil svoje informácie z minulosti, keďže aj on mal mnoho zdrojov zo zákulisia...

Tiež potvrdil, že údajné FBI spisy, nie sú FBI spismi, tak ako ich bulvár rozniesol do sveta.

Prepisy patria asistentovi Anthonyho Pellicana, (súkromného detektíva, ktorý pracoval pre Michaela), Paulovi Barresiovi .

V apríli 2005 napísal Friedman článok, že manželský pár, Philip a Stella LeMarque, ktorí pracovali pre Michaela niečo viac ako 9 mesiacov (v roku 1991), mali údajne vidieť, ako Michael mal zneužiť nejakého chlapca, mal nim byť vtedy nemenovaný Macaulay Culkin. Svoj príbeh predali bulváru v roku 1993 pre National Enquirer, no už v roku 1991 sa pokúšali predať príbeh tomu istému bulváru.

V októbri 1991 dostali ponuku, aby špehovali na svadbe Liz Taylor, ktorá sa konala na Neverlande.

Žiadne informácie ale nepriniesli.

V roku 1993 ale manželia požadovali 500 tisíc dolárov za príbeh o Michaelovi a Culkinovi, kde mali tvrdiť, že Michael zneužil Culkina, a oni mali byť toho svedkom.

Keď toľko nedostali, príbeh nepredali, ale podpísali dohodu, že ak sa článok objaví, dostanú zaplatené.

Na súde počas výpovedí, Philip LeMarque a jeho právnik tvrdili, že predtým požadovali, aby ich bulvárny týždenník National Enquirer ochránil v budúcich žalobách proti Michaelovi Jacksonovi ako zdroje, pretože manželia porušili ako zamestnanci zmluvu o mlčanlivosti, ktorú každý zamestnanec podpísal v rámci súkromných informácií.

NE odmietol, a tak padli všetky ich dohody.

Celý príbeh ich jednania je zaznamenaný na nahrávkach, ktoré sa prezentujú ako údajné, ale neexistujúce FBI spisy.

Ako sa ukázalo, National Enquirer praktizoval nechutné taktiky, aby sa sami chránili, a poznámky, ktoré získali poskytli polícii, vyhli sa tak možným žalobám voči nim.

Nahrávky tak neslúžia len ako zdroje, ale aj ako dôkazy o podvodoch v snahe falošne obviniť Michaela Jacksona.

Ani nahrávky, ani NE nikdy nič zásadné pre verejnosť neposkytli ako dôkaz hocičoho.

Ako sa ukázalo, Paul Barresi, ten istý, ktorý získal nahrávky manželov, a bol súkromným detektívom, ktorý pracoval na nahrávkach o údajných obetiach zneužívania, ten istý Barresi chodil so Stellou LeMarque, predtým ako si vzala Philipa LeMarquea, teda už ako manželia pracovali na Neverlande, a potom predávali svoj príbeh bulváru....

Aké to prepojenia...., však?

Stella vedela, že Barresi pracoval pre bulvár a poskytoval im informácie, a práve Stella požiadala Barresiho, či by vedel predať ich príbeh bulváru.

Viac v téme - LINK