update: Prince Michael vypovedal

Price Michael svedčil dnes pred súdom v kauze žaloby rodinyJ acksonovcov na koncertnú spoločnosť AEG Live, ktorú vinia z nedbalosti. Išlo o prvú priamu výpoveď niektorého z členov rodiny pred súdom.

Obrázek

Prince vo výpovedi uviedol, že jeho otec Michael Jackson mal viacero búrlivých telefonátov z promotérskej spoločnosti AEG, ktorej požiadavky ho privádzali k slzám.

Prince uviedol, že otec viackrát povedal, že "sa ho chystajú zabiť". Michael bol počas telefonátov veľmi často rozčúlený, viackrát telefón zložil.

Prince bol aj svedkom scény, keď sa deň pred spevákovou smrťou jeden z manažérov AEG Live, Randy Phillips, veľmi agresívne rozprával s Jacksonovým osobným lekárom Conradom Murrayom a takmer ho fyzicky napadol.

Prince spomenul, ako im Jacksonov lekár Conrad Murray v osudný deň po ich príchode do nemocnice oznámil, že ich otec je mŕtvy. "Je mi ľúto, deti. Ocko zomrel," povedal im podľa Princea Murray.

Princeova svedecká výpoveď sa uskutočnila štyri roky a jeden deň po šokujúcej smrti Michaela Jacksona.

Šestnásťročný chlapec bol počas výpovede pokojný a vecný, emócie prejavil len v okamihu, keď hovoril o otcovej smrti. Išlo o prvý prípad, keď na túto tému verejne hovorilo niektoré z troch Michaelových detí.

Povedal aj to, že od smrti otca má problémy so spaním, že často nemôže zaspať, a krátko po smrti otca sa izoloval od ostatných..., utiahol sa do ústrania.

Podľa neho, najviac trpela Paris, a musela sa vysporiadať so smrťou otca po svojom, pretože ona bola otecková princeznička...

Prince popisoval aj udalosti, ktoré sa udiali v deň smrti otca Michaela.

Keď počul krik na poschodí, kde bola spálňa, vošiel do izby, a uvidel Michaelov telo na poly ležiace na posteli smerom k zemi, oči mal prevrátené a videl, ako sa dr. Murray pokúša otca oživovať.

Potom prišla Paris a začala kričať a plakať, nakoniec plakal aj Prince.

Na ceste do nemocnice mal Prince upokojovať Paris a Princea II tým, že im hovoril, že nad otcom strážia anjeli, a všetko bude dobré...

V nemocnici, keď vyšiel Murray z izby, Prince už vedel, že otec zomrel, nakoniec im to Murray sám povedal.

Prince povedal, že žiadny zo zamestnancov nemal prístup na poschodie, a počas ošetrovania bola Michaelova/otcova izba zamknutá.

Popísal aj skúsenosť, že otec Michael mal jemu a niekedy aj Paris dať rolky 100 dolárových bankoviek, aby ich predal Murrayovi, pretože ten by si ich od Michaela nevzal.

Malo ísť podľa neho o peniaze, ktoré mali byť poplatkom za starostlivosť, dokým mu (Murrayovi) nedajú ďalšie peniaze AEG.

Nikdy ale nevedel ani nevidel, ako lekár ošetroval otca Michaela.

Neskôr popisoval ich život na Strednom Východe, v Írsku, či Las Vegas.

Prince Michael vo svojej 90 minútovej výpovedi popisoval svoje zážitky s otcom Michaelom ako aj jeho výchove.

Prince mal 6 dní školy, a Michael sa ho vždy pýtal čo bolo v škole, zaujímal sa o kultúru a náboženstvá.

Odpovedal aj na otázku nosenia masiek, že nosili ich preto, aby boli chránení pred médiami, a kedykoľvek išlo vonku bez otca masky nemali, lebo ich nikto nespoznal.

Teraz ich média všade prenasledujú, a preto vie, prečo ich otec chcel, any nosili masky.

Pri prezentovaní obrázkov a záberov z Neverlandu, Prince povedal, že je to skutočne prívetivé/domácke miesto, na ktoré má pekné spomienky.

Otec ich púšťal do ZOO a do zábavného parku iba príležitostne, chcel, aby deti neboli rozmaznané, a aby boli skromné.

V škole, ktorú navštevuje a ukončil druhý ročník, je členom the National Honor Society, venuje sa tvorbe šperkov, navštevuje krúžky karate, a je súčasťou školského robotického tímu.

Po strednej škole by chcel študovať filmovú tvorbku, obchod alebo mechanické inžinierstvo.

Avšak, podľa jeho slov, nikdy nebude vedieť hrať na nejaký hudobný nástroj, a už vôbec nie spievať....

Advokát rodiny Brian Panish dnes na tlačovej konferencii po Princeovej výpovedi povedal, že Michaelov syn vypovedal konzistentne a dôveryhodne.

"Je to úžasný a bystrý mladý muž, ktorý má pred sebou skvelú budúcnosť. Myslím, že aj vďaka otcovi, s ktorým vyrastal," uviedol. Dodal, že Michaelovho najmladšieho syna Blanketa súd ako svedka nepredvolá. O tom, či pred súd predstúpi aj dcéra Paris, sa zatiaľ nerozhodlo.

Vypovedal aj TJ Jackson, jeden z poručníkov detí.

Obrázek

Mierne popisoval udalosť, ktorá sa odohrala s Paris a jej pokusm o samovraždu.

Viac menej popísal, aké ťažké bolo pre Paris sa vysporiadať so smrťou otca Michaela.

Odpovedal aj na to, ako sa stará o deti, že má na starosti ich školu, ako aj ich aktivity..., napr. uviedol, že Prince už riadi veľké truckové auto Ford, pričom neustále číta, pretože ho knihy bavia.

Podľa TJa, najmladí syn Prince Michael II bol naviac naviazaný na otca, a stále bol pri ňom, často mu stál pri nohe, alebo sa skrýval na Michaela, pretože bol tak nesmelý a plachý.

Obrázek

TJ tiež povedal, že Michael mal vo zvyku utrácať aj veľké sumy peňazí tým, že dával 100 dolárové bankovky hocikomu, komu chcel, aj úplne cudzím ľudom... či personálu...