Michael ako otec, ktorého svet nepoznal

Na súde v civilnom procese s AEG Live sa prejednávajú tie najdetailnejšie príbehy o okolnostiach smrti Michaela Jackson.

Až doteraz sa ale neprezentoval obraz Michaela ako otca svojich troch detí.

Pred pár dňami vypovedala bývala kuchárka a odborníčka na výživu Kai Chase, ktorá sa starala o prípravu jedál pre Michaela a deti.

Jej popisy Michaela ako otca vyrazili všetkým dych, pretože spoznali iného Michaela, ako doteraz, Michaela Jacksona ako milujúceho, starostlivého otca.

Michael sa snažil deti chrániť pred vonkajším svetom, chcel, aby boli sa deti vzdelávali doma pod dozorom súkromného učiteľa, venoval sa im aj on sám, spolu študovali knihy o prírode, histórii..., organizovali tajné výlety, organizovali okázalé narodeninové oslavy...

Porota videla napr. nikdy predtým nezverejnené zábery z Vianoc, keď Michael spolu s deťmi otvárali darčeky.

Jeden z darov bolo aj šteňa malého hnedého labradora, ktorému dali meno Kenya.

Deti okrem neho mali aj dve mačky, Katie and Thriller, a hovoriaceho vtáka Siberia.

Kai Chase popisovala aj príbeh o narodeninovej oslave Paris k jej 11-tim narodeninám, ktorú organizovala Paris v téme Michaela Jacksona.

Po celej jedálni boli fotky a obrázky otca Michaela, hrali sa jeho skladby, a celá rodina jedla pizzu, pečené krídielka a banánové plátky.

Narodeninová torta bola ozdobená s postavami Lilo & Stitch, obľúbených kreslených postáv Paris.

Potom Michael zaviedol deti do záhrady, kde bola pripravená súkromná šou Slnečného cirkusu so skutočnými artistami na choduľách, a vo veľkom balóne.

Chase, ktorá to sledovala z oknaa kuchyne opísala tento zážitok, ako najkrajší prejav lásky k deťom.

Pre Michaela bolo dôležité, aby deti mali stabilný domov, pretože od roku 2005, po procese, celá rodina neustále cestovala po svete.

Počas jedného halloweenu prespávali v dome Elizabeth Taylor, a deti spolu s Michaelom v maskách išli zbierať skladkosti.

Spolu chodili aj do kina, napr.. na animovaný film UP, pričom v kine El Capitan Theatre na turistami vyhľadávanom Hollywood Boulevard, nikto ani nevedel, že je tam aj Michael Jackson s deťmi, pretože boli v súkromnom apartmáne, spolu s Karen Faye a Kenny Ortegom.

Počas skúšok na This Is It, chodil do domu, kde Michael býval aj Travis Payne, hlavný choreograf, ktorý s Michaelom pracoval viac ako 20 rokov.

V suteréne domu bola skúšobná miestnosť, kde okrem Michaela a Travisa bol často prítomný aj Blanket, ktorý sledoval otca ako skúša tanečné choreografie.

Blanket sa dokonca snažil otca napodobňovať.

Michaela vždy po príchode domov deti privítali objatím, nech robili hocičo, okamžite prišli za otcom privítať ho.