AEG: Randy Phillips udrel Michaela po zadku ako chlapca

To povedal pred súdom vo štvrtý deň vypočúvania.

Phillips, ktorý bol a je prezidentom AEG Live povedal, že pred verejným ohlásením koncertov v Londýne bol opitý, skľúčený a vydesený.

Obrázek

Musel naňho kričať, pretože Michael odmietal zo strachu vôbec odísť z izby, pričom ho čakali fanúšikovia a média v O2 aréne.

Podľa Phillipsa, Michaela videl asi 5 dní pred smrťou, a vyzeral ako troska.

Členovia AEG odmietajú, že by mali vedomosť o tom,,že Michael berie nejaké lieky a užíva anestetiká na spanie. Rovnako odmietajú, že by platili dr. Conrada Murraya, pretože aj keď vyčlenili peniaze na jeho plat, nikdy nepodpísali zmluvu, pretože nebola naplnená podpisom, keď Michael ani AEG zmluvu osobne nepodpísali.

Phillips pripustil, že vedel o problémoch so spaním, ktoré Michael mal, ale na stretnutí s Michaelom, doktorom Murrayom, a režisérom Ortegom, sa dohodli, že to vyriešia; to bolo následkom obáv Kennyho Ortegu, režiséra turné, ktorý posielal maily, v ktorých vyjadril vážne obavy nad zdravým Michaela.

Po stretnutí Phillips odoslal maily spolupracovníkom, v ktorých ich upozornil, že s Michaelom sú problémy, ale nevedel čo presne, aj keď dr. Murray tvrdil, že Michael je v poriadku, a postará sa oňho, a aby sa o Michaela nestarali tí, čo nie sú doktori, narážal na Ortegu a Phillipsa, ktorí videli zmeny na Michaelovi, a chceli to riešiť.

V jednom maily písal Phillips, že verí doktorovi, a že si ho overili.

Phillips povedal pred súdom, že o dr. Murrayaovi vedel iba to, že je Michaelov doktor.

Pred súdom ale priznal, že si nikto z AEG neoveril Murraya, lebo, ako ho konfrontoval právnik rodiny, vedeli by, že doktor Murray mal dlhy, a bol zúfalý, aby získal prácu snov, od ktorej bol závislý.

V mailovej komunikácii sa uvádza, že obavy nad schopnosťami Michaela skúšať a odohrať koncerty sú slabé.

Až keď sa vyhrotila situácia, chceli predstavitelia AEG konať v zmysle, aby upokojili situáciu.

Sudca nepovolil porote, aby si vypočula prepis mailu, ktorý poslal Phillips predstaviteľom Sony Music po smrti Michaela, že dr. Murray navštívil striptízový klub len niekoľko dní pred jeho smrťou.

Právnik rodiny, Brian Panish ale porote naznačil, čo sa udialo, a nazval to – sociálny podnik – čo porota so smiechom pochopila.

Počas výpovede na otázku, čo vedel o predošlých liečeniach Michaela zo závislosti odpovedal, že počuje prvý krát, že sa Michael liečil a kvôli tomu zrušil turné Dangerous, ale mal nejaké informácie z tlače už v roku 2008, ako naznačili maily, no nespomína si na ne.

Už po podpise zmluvy s AEG a pred oznámením v Londýne, mal Phillips podľa jeho slov, obavy z mnohých vecí, ktoré sa mu na Michaelovi nezdali, pretože sa snažil oddialiť určité postupy v prípravách.

Vrcholilo to oznámením turné v Londýne. Celá situácia nakoniec skončila hádkou a konfliktom v hotelovej izbe, kde ako povedal Phillips, mu praskli nervy z toho, čo Michael vyvádzal, pretože nechcel ísť na tlačovku do O2 arény, preto naňho musel kričať, aby sa spamätal, prítomný bol aj záhadný manažér dr. Tohme Tohme.

Phillips šialene kričal na Michaela, aby sa spamätal, že ohrozuje svoju kariéru...., až nakoniec povolil, spolu s Tohme ho obliekli, upravili ho, a hneď viezli do O2 arény, kde čakali média a fanúšikovia.

Phillips to označil za najdesivejšiu udalosť, akú kedy videl. Michael bol podľa neho totálne na dne, vydesený na smrť.

Podľa jeho popisu, Michaelovi dal jednu po zadku, niečo na spôsob ako sa „povzbudzujú“ športovci, keď oznámil šoférom, že už idú dole z izby, nakoniec dorazili do O2 o dve hodiny neskôr ako bol plán.

Phillips neskôr napísal v maily, že bude strašné ho dostať na javisko.

Od samotného začiatku príprav turné si producenti turné posielali maily, v ktorých vyjadrovali obavy nad jeho stavom, no chceli, aby sa pokračovalo v prípravách.

Svedkovia, ktorí doteraz vypovedali, tiež potvrdili obavy nad Michaelovým zdravým a životom, že bol v žalostnom stave.

Phillips uviedol, že odmietol preplatenie platov Michaelových ľudí tesne pred jeho smrťou, pretože mal porušiť kontrakt tým, že sa nezúčastnil povinných skúšok.

Phillips priznal, že sa 4.5.2013 v the Polo Lounge v the Beverly Hills Hotel stretol spolu so svojim právnikom s doktorom Tohme Tohme, v čase príprav turné, údajných manažérom Michaela.

Údajne si nepamätal o čom sa bavili, ale prejednali nejaké témy, že Tohme žiada od MJ Estate peniaze ako nevyplatené provízie za manažovanie Michaela.

Celkovo sa Phillips vyhýbal odpovediam na otázky.

Sudkyňa upozornila Phillipsa, že vyhýbaním sa odpovedať na otázky vzbudí v porote nedôveru, on si to vraj uvedomuje.....

Povedal aj to, že AEG dostali šokujúci účet od dermatológa dr. Arnolda Kleina, niekedy v máji/květnu 2009 v sume $48,000 (£31,000).

Podľa neho ich to vydesilo, lebo to upozornilo na to, že Michael sa niečím dopuje, ale nevedeli čím.

Kleinov právnik obhajoval tieto sumy, že išlo o procedúry na liečenie Michaelovej pokožky.