AEG: Michael bol v strate počas turné HIStory

V pokračujúcej výpovedi to tvrdí Paul Gongaware, teraz vice-prezident AEG Live (v roku 2000, AEG odkúpili jeho spol. Live Nation), počas turné HIStory bol najatý ako výkonný riaditeľ turné v jeho druhej polovici potom, ako prvá časť so 40timi koncertami bola v strate 26 mil. dolárov.

Náklady na turné boli obrovské, najmä na rôzne výdavky, ktoré mal Paul Gongaware znížiť.

Počas vtedajšieho turné boli Michaelove výkony senzačné, ako tvrdí, nevšimol si, že by Michael mal nejaké problémy s liekmi.

Tiež vypovedal, že sa s Michaelom stretol v roku 2008 a Colony Capital pri riešení refinancoviania dlhu voči Neverlandu, keď sa na poslednú chvíľu, podľa neho, poradilo Neverland zachrániť.

Podľa jeho tvrdení sa Colony Capital snažili nájsť spôsob, ako by vytvorili múzeum Michael v n

niektorom z hotelov, ktoré vlastní Colony Capital v Las Vegas, avšak k nijakým výsledkom nedospeli.

Ako sme informovali, Paul Gongaware tiež odpovedal na súvislosti so smrťou Elvisa Presleyho, ktorý zomrel na zástavu srdca, ktorú spôsobilo nadmerné užívanie liekov a utišujúcich látok (v kúpeľni, 16.8.1977)

Právnici rodiny považujú za dôležité tieto súvislosti, pretože Gongaware bol práve v čase posledného turné Elvisa jeho promotér, no on sám tvrdí, že sa osobne s Elvisom nikdy nestretol.

Informácie mal iba od Elvisovho manažéra, ktorý mu tvrdil, že nemôže Elvis pracovať/vystupovať kvôli liekom.

Právnici AEG ako aj Gongaware odmietajú, že by si boli vedomí počas práce na turné This Is It, že Michael užíva nejaké lieky.

Právnik rodiny, Brian Parish ale predložil dva maily, v ktorých 2 týždne po smrti Michaela, Gongaware píše, že pracoval na turné Elvisa, a vedel o podobnej situácii a vedel, čo čakať, aj keď to bol preňho šok, náhla smrť Michaela.

Ale pri otázkach právnika AEG, upravil svoju odpoveď, že tým nemyslel, že vedel, ako zomrie Michael podobne ako Elvis, ale že myslel na traumu ľudí, ktorí sa o smrti dozvedeli, teda tých, ktorí stratili prácu pre zrušené turné.

Týmto sa snažil zbaviť podozrenia na jeho predošlé tvrdenia, pričom sa niekoľko krát počas výpovede zasmial nad odpoveďou – Nespomínam si - na čo reagovala aj sudkyňa, že takýchto odpovedí už bolo dosť.

Gongaware odpovedal, že maily čítal iba raz, a nevidel ich niekoľko rokov, niektoré dokonca ani nečítal, podľa neho, lebo bol zaneprázdnený.

Právnik rodiny ale pred súdom novinárom povedal, že právnici AEG mali pripraviť ich svedka na výpoveď a predložiť mu aj tieto maily.

Tak to mali urobiť aj pred procesom, keď na video bola zaznamenaná časť výpovede, v ktorej Gongaware odpovedá na maily, v ktorých mali manažéri AEG využiť Murrayaovu obavu nad stratou vysokého príjmu, aby urobil všetko preto, aby Michaela dostal na pódium, a to iba 11 dní pred jeho smrťou – v týchto mailoch sa spomína tvrdenie, že je to ARG kto platí Murraya, nie Michael, a mal by vedieť čo sa od neho očakáva, vo videu ale odpovedal, že si nespomína, že to písal.

V týchto mailoch reaguje na obavy Kennyho Ortegu, ktorý mu poslal maily, že Michael vyzerá zle, a nie je schopný ísť naplno.

Okrem toho popísal stretnutie s Michaelom v aréne O2 pred ohlásením turné This Is It v Londýne.

Podľa neho toto malo byť Michaelovo posledné turné, pôvodne išlo o 10 vystúpení, potom sa zvýšilo na 31 a neskôr na 50 pre obrovský záujem fanúšikov.

Keď čakali na Michaela takmer dve hodiny, nezdalo sa to Gongawaremu zvláštne, pretože Michael mal vo zvyku vždy meškať.

Pre Londýn sa rozhodli kvôli dobrej lokalite aj pre fanúšikov z Európy, kde mal Michael vždy najväčšiu podporu.

Keď Michael prišiel, objali sa na privítanie, a nezdalo sa mu, že by Michael bol pod vplyvom alkoholu, údajne nepáchol po alkohole.

Michael ho požiadal, aby čítačka textu mala veľké písmena, lebo nemá zo sebou okuliare.

V tom čase ale napísal Randy Phillips mail, v ktorom zhrozene píše, že Michael sa zavrel do kúpeľne a nechce vyjsť, je opitý alkoholom, a celý bez seba, strachom z vlastného podceňovania sa odmieta prísť do arény.

Phillips mal na Michaela tak kričať, až ho bolo počuť mimo izby.

Ako sme už informovali, v mailoch, ktoré si písali manažéri turné, sa informovali o zdravotnom stave Michaela, raz že nevie tancovať, raz že je chudý ako kostra, inokedy si posmešne písali, že by mu mali dať najesť burgerov a basu piva, aby pribral.

Gongaware bude vypovedať aj v pondelok.