AEG: Murray pracuje pre nás, nie Michaela

Aj toto bolo v popise mailov, ktoré prezentovali na súde obhajcovia Katherine Jackson.

A to najmä od Paula Gongawarea, datované na 14.6.2009.

V ňom Paul Gongaware píše, že sa chce stretnúť s doktorom zoči voči, aby prediskutovali situáciu s Michaelom.

Chcel mu pripomenúť, že pracuje pre nich, AEG, a musí vedieť, čo sa od neho očakáva.

Paul Gongaware sediac pri výsluchu tvrdil, že si na tento mail nepamätá, a nechápe to, pretože oni Murraya neplatili, pričom tvrdil, že nevie, prečo to písal.

Ospravedlňoval to tým, že denne čítal stovky mailov, a keby vedel, že o 4 roky si právnici vyberú tento, zvolil by asi iné slová.

Odpovedal aj na otázky ohľadom zdravia Michaela s tým, že poslal Ortegovi mail 15.6.2009, v ktorom ho informoval, že zoženie terapeuta a odborníka na výživu.

Ortega to súhlasne odporučil, aby nečakali ani minútu.

Gongaware ale nemal presné informácie, v akom stave bolo Michaelovo zdravie, lebo informácie mal len z podania zo skúšok.

V inom maily ale vyjadril možnosť, že začiatok turné sa môže presunúť, nakoniec sa tak stalo, a niektoré dátumy boli preložené aj na nasledujúci rok.

V danom maily žartoval, že z celej tej veci okolo Michaela a jeho zdravotného stavu má nočné mory, každý deň, že sa z toho potí a ... že aký krásny život bol predtým, kým nerobili s Michaelom...

Okrem iného, ako sa ukázalo z výpovedí, AEG sa chcelo „zbavil“ Karen Faye, pretože vraj stupňovala svoje obavy o Michaelovo zdravie, a dokonca mala obmedzovať prístup k Michaelovi, čo vadilo Kennymu Ortegovi, režisérovi turné.

V mailoch, ktoré si písali manažéri AEG vyplynulo, že úvahy o zrušené turné neprichádzajú do úvahy, a musia urobiť všetko preto, aby Michaela dostali na javisko.

Karen Faye sa opakovane vyjadrovala k tomu, že má obavy o Michaela, Ortega napísal mail Paulovi Gongawareovi, že Faye robí problémy, keď opakuje, že Michael nie je schopný vystupovať, a je to preňho nebezpečné.

Pred porotou tak podľa komunikácie v mailoch vznikli otázky, ako dlho vedeli niektorí o rizikách Michaelovho zdravia, a odkedy sa navzájom varovali o možných problémoch.

Preto Ortega naliehal, že Faren Faye robí problémy, a pokúša sa ovládať prístup k Michaelovi, čo mu sťažovalo prácu s Michaelom.

Gongaware v niektorých mailoch osočoval pracovný prístup Michaela,... že je lenivý, nechce sa mu pracovať, a nestále si robí čo ho v hlave napadne. V maily napísal, že Michael jednoducho neznáša toto skúšanie, zámerne vynecháva skúšky, a že Michael nariadil svojmu asistentovi, aby v kalendári menil dátumy pre Michaela tak, aby mal čo najviac voľna.

V ďalších mailoch sa prezentovalo, že Michael mal mať údajne obavy z pyrotechniky na javisku, o ktorej si myslel, že by mu mohla ublížiť.

Počas skúšok pyrotechniky 19.6.2009, keď Michael sledoval pred javiskom všetky efekty, sa prekvapivo opýtal, či ho chcú zabiť...

V maily od Johna "Bugsy" Houghdahla, vedúceho člena technikov, sa uvádza, že Ortega videl na Michaelovi strach, až taký, že pri obede sa Michael tak triasol, že nebol schopný riadne ani jesť a udržať príbor v rukách, a Ortega mu musel naporcovať jedlo.

Ortega mu mal niekoľko krát povedať, že Michael nie je schopný ísť na javisko a skúšať efekty.

Obavy mal Michael mať z takejto veľkolepej pyrotechniky údajne od nehody z roku 1984.

Tomu oponoval právnik AEG Marvin Putnam , že Michael mal všeobecne rád pyrotechniku, a sám ju chcel vo svojej šou.

Právnik rodiny Brian Panish sa pýtal Gongawarea, prečo sa niektoré maily posielali na súkromný mail riaditeľa AEG, Randymu Phillipsovi, a nie na jeho obchodné adresy.

Nevedel odpovedať prečo Phillips používal niekoľko rozdielnych adries, ale údajne všetci chceli pre Michaela len to najlepšie.

Dodal:

„Zdravie umelca je tá najdôležitejšia vec.“

„Umelec je najdôležitejšia vec .“