AEG proces: jeden z manažérov vedel, že Michael berie lieky

Jeden z vrcholných manažérov/výkonných riaditeľov AEG Live, divízie Concerts West, Paul Gongaware, pred súdom v utorok povedal, že vedel celé roky o tom, že Michael v minulosti bral nieky proti bolesti, a to najmä počas turné Dangerous, keď turné muselo byť zrušené, a Michael musel ísť na odvykancie liečenie.

V tom čase bol Gongaware manažérom turné Dangerous, avšak nevel ako vážne boli závislosti Michaela, čo si uvedomil až potom ako sa to odhalilo.

Vedel o tom, že boli prítomní doktori, ktorí Michaela dopovali liekmi, aby mohol pokračovať v turné, až do momentu, kedy bola situácia kritická, a Michael bol neschopný vystupovať.

Gongaware pracoval v Concert West od roku 1976, a podieľal sa na poslednom turné Elvisa Presleyho, ktorý skončil s problémami s rovnakými závislosťami Elvisa, ktorý rovnako náhle zomrel po predávkovaní sa.

V pondelok vypovedala kontrolórka a finančná manažérka AEG Julie Hollanderová, ktorá povedala, že AEG minula 24 mil. dolárov na prípravu turné This Is It, a 1,5 mil. dolárov ako balík peňazí pre dr. Murraya, pričom Michael Jackson nikdy písomne neautorizoval vyplatenie paňazí doktorovi.

Pojednávania sa zúčastnila aj Janet Jackson, prvý krát v tomto procese, keďže sudkyňa povolila iba jednu osobu, ktorá môže doprevádzať Katherine Jackson.