Proces AEG: Ortega písal, že Michael si môže ublížiť

Režisér koncertov This Is It, len 5 dní pred smrťou Michael napísal niekoľko mailov Randymu Phillipsovi, riaditeľovi AEG Live, že má obavy z labilného mentálneho stavu Michaela, a obáva sa, že v takomto stave by si mohol Michael aj ublížiť.

Ortega popísal jeho stav ako znaky paranoje, úzkosti a stavu posadnutosti.

Odporučil, aby sa o Michaela postaral nejaký psychiater, a to okamžite, pretože potrebuje profesionálny dohľad, a keby naňho tlačil, aby vystupoval, mohol by sa stav zhoršiť. Akoby v ňom boli dve osoby – jedna, ktorá chce, aby pokračoval v tom, aký kedysi bol, a tá druhá, ktorá ho oslabuje a rozrušuje.

Riaditelia sa stretli na jednaní, v ktorom zvažovali možnosti, jednou z nich bolo stretnutie s dr. Murrayaom a Michaelom, aby prebrali stav Michaela, a údajne to všetci brali vážne.

Phillips ale zamietol psychiatra, napriek mailu v ktorom napísal, že nikto zo spoločnosti sa nebude hrať na amatérskeho psychiatra a doktora....

Michael na stretnutí súhlasil, že sa zlepší, a Murraya súhlasil, že mu pomôže. Ako sa ukázalo, podľa tvrdení, následujúce dva dni sa Michaelov stav zlepšil, a má ho pod kontrolou.

Kennyho Ortegu podľa informácií, platila spol. AEG Live, na rozdiel od dr. Murraya, ktorý ale podpísal kontrakt iba deň pred smrťou Michaela, ktorý obratom poslal AEG, ale bez podpisu Michaela alebo predstaviteľov AEG, kópia sa našla v jeho BMW.

V jednom maily s dátumom 8.5.2009, je zaznamenaná komunikácia medzi dr Murrayom a riaditeľmi AEG, a to s Paulom Gongawarem, ktorý súhlasil s vyplatením 150 tisíc dolárov pre Murraya. Michael zomrel 25.6.2009.

V inom maily je uvedená komunikácia s účtovníkom AEG Timmom Woolleym, ktorý súhlasil, že v prípade, ak nebude Murray priamo cestovať s Michaelom na charterových letoch, bude cestovať prvou triedou.

22.5.2009 napísal Murray Woolleymu, že mu odfaxoval prázdny šek s údajmi, aby peniaze boli poslané priamo na jeho účet.

Poradca/právnik pre AEG, Shawn Trell odmietol, že by už v máji/květnu pracoval Murray pre AEG a že by mu AEG niečo vyplatili, napriek faktu, že AEG požadovalo po smrti Michaela vrátenie 300 tisíc dolárov, ako vrátenie peňazí pre Murraya.

Avšak Kenny Ortega pracoval pre AEG bez kontraktu, načo Trell odpovedal, že to bola iná situácia, pretože Ortega je uznávaný režisér, s ktorým už predtým spolupracovali.

Naproti tomu, AEG platila údajnému manažérovi Michaela, tajomnému dr. Thome Thome až 100 tisíc dolárov na mesiac.