Nový súdny spor o Michaelovi

Podľa správ, ktoré prichádzajú od tretích strán, od nejakého rodinného priateľa, ktorého meno je Terry Harvey, a ktorý spolupracuje v AllGood Entertainment, mal v roku 2008 vyjednávať comabackové koncerty pre Michaela v Dallase pre rok 2009, nakoniec sa ale Michael rozhodol pre AEG Live.

Podľa neho, Michael by najprv išiel na odvykacie liečenie....

To vyvolalo ostrú žalobu medzi AllGood a AEG na 250 mil. dolárov v spore, kto vlastne má zmluvu pre Michaela, a ako sa ukázalo, s AllGood išlo iba o neformálne jednanie, a Michael osobne nikdy s nimi nepodpísal zmluvu.

Randy Phillips, riaditeľ AEG Live v jednom z mailov písal, že je potrebné zažať iskru, ale nespáliť budovu – išlo o reakciu na možné zrušenie koncertov počas problémov s Michaelom na skúškach, ktoré podľa neho nepripadali v úvahu, najmä pre žaloby a straty, avšak bolo to aj v Michaelovom záujme pokračovať.

Dnes sa Harvey vyjadril, že AllGood plánuje podať ďalšiu žalobu, napriek tomu, že jeden súd v roku 2010 prehrali.

Harvey tvrdí, že niekoľko týždňov pred smrťou Michaela s ním hovoril, že údajne mal s Michaelom kontrakt, podľa ktorého by sa Michael najprv išiel vyliečiť zo závislosti, a to mali vedieť aj jeho manažér Frank DiLeo, Katherine a Joe Jackonovci, a v tom čase jeho právnik Dennis Hawk a tajomný manažér dr. Tohme Tohme.

Údajne všetci vedeli verejné tajomstvo, že Michael je závislý a potrebuje pomoc, ktorú on odmietal.

Mal ale chcieť koncertný návrat, a AllGood mu ponúkali pár koncertov, min. na jeden veľkolepý, a nepotreboval ich 50 na každú noc.

Michaelovi by dali veľký podiel zo zisku, čo sa nakoniec podľa Harveyho ukázalo aj z predaja lístkov a DVD This Is It.

Podľa neho sa pre AEG Michaelova smrť hodila ako dobrý biznis, Michael bol pre nich ako nejaká komodita na predaj, ale on tu bol pre svoje deti, a chcel im ukázať, kým je, pretože hoci mal problémy, stále mal čo ponúknuť.

V najbližších týždňoch podajú AllGood Entertainment žalobu proti AEG Live na 250 mil. dolárov.

Podľa Harveyho, údajne mal Michael byť zdravý a dokázať odohrať aj 100 koncertov – ešte pred skúškami na This Is It, čomu majú nasvedčovať výpovede riaditeľov a šéfov AEG Live.

Ale neskôr každý vedel, že jeho závislosť sa zhoršovala, a to najmä po návštevách doktorov, a nikto nezasiahol a nezastavil to, napriek tomu, že to bolo vždy medializované.