Travis Payne vypovedal + Stacy Walker

Dlhoročný spolupracovník Michaela, Travis Payne vypovedal pred súdom o práci s Michaelom na This Is It.

Podľa neho, Michael nebol štandardný príklad umelca, ktorý sa pripravuje na turné, ale skúšal a robil pokroky v skúškach a priebehu, ale v posledných týždňoch mal Michael problémy s nácvikom niektorých z jeho tanečných krokov a choreografií.

Bol prezentovaný jeden mail, v ktorom Kenny Ortega (režisér turné) píše, že Michael bol pomalý, a zdržoval prácu.

Ortega požadoval, aby priniesli premietač textu, aby si Michael mohol čítať texty, lebo ich zabúdal, čo sa stalo prvý krát, pretože Michael toto nikdy predtým nepoužíval.

V maili, ktorý napísal hudobný režisér Michael Bearden 11 dní pred smrťou Michaela Ortegovi, sa priamo píše – “Michael nie je v stave, aby to odspieval naživo a zároveň tancoval. Môže odspievať balady naživo, a vrátiť tú svoju energiu späť. Ak bude dostatočne zdravý/zdatný a mať viac sily, skutočne verím, že môže odspievať väčšinu skladieb naživo. Jeho hlas teraz znie úžasne, len ho musí znova vytrénovať. Potrebujem, aby tu boli všetky tie veľké tanečné čísla, takže sa môžeme sústrediť na choreografiu.“

Ale Ortega poslal Michaela domov bez toho, aby skúšal, a to na ďalšie 3 dni, pretože Michael ochorel.

Na otázku právnika rodiny, Briana Parisha, či nezľahčuje svoje obavy nad zdravým Michaela niekoľko dní pred jeho smrťou, odpovedal Payne, že nechce, aby bol vykresľovaný ako niekto, kto niečo zakrýva.

Povedal, že Michael mu síce hovoril, že má problémy so spaním, že je unavený, ale to mu vraj stačilo ako odpoveď, na to mal Pyane Michaelovi povedať, že vyzerá byť chudý (hubený), na čo mu Michael mal odpovedať, že sa iba snaží udržať si nižšiu hmotnosť, preto nemal Payne dôvod spochybňovať jeho odpovedať, podľa neho.

Payne tvrdí, že Michael sa občas objavil na skúškach akoby pod vplyvom niečoho, ale väčšinou to bolo vtedy, keď prišiel od dermatológa (dr. Klein), to sa malo stať 2-4 krát do týždňa, pár týždňov pred smrťou.

Podľa neho Michael podstupoval nejaké kozmetické procedúry, aby sa mohol cítiť skvelo a urobiť si svoju prácu dobre.

Podľa súdnych dokumentov, Michael navštívil dermatológa asi 24 krát za posledné dva mesiace svojho života, počas ktorých mu mal dr. Klein injekčne implikovať Demerol, silnú látku proti bolesti.

Payne tvrdí, že niekedy bol Michael unavený a ospalý, a zrejme musel byť povzbudzovaný počas skúšok, ale dva dni pred smrťou boli skúšky podľa neho strhujúce, a pôsobivé, keď Michael bol schopný robiť parádne kúsky.

Payne si bol vedomý toho, že Michael nejde na plný výkon, akoby bol pred fanúšikmi, ale dva dni pred smrťou podal vynikajúce výkony.

Michael mal pred sebou ciele, ktoré by zvládol, a ku ktorým sa približoval, tvrdí Payne.

Jeden z cieľov bolo odspievať skladby naživo, a pritom tancovať, bez pomoci prednahratých skladieb, playbacku.

Michael vraj nechcel používať playback, tak ako to robil na predošlých turné!

Neskôr navrhol Ortegovi, aby našli nejakého trénera pre olympionikov, a aby ten dohliadal na cvičenia pre Michaela, ale ten to odmietal, lebo mal pocit, že je to prílišné napadnutie jeho súkromia.

Payne, ktorý zvyčajne pracoval pre MJJ Productions, ktorého si Michael najímal cez svoju firmu, teraz podľa neho nemal 100% kontrolu nad zastupovaním Payneho (boli tam nejaké problémy s platom preňho), a myslí si, že AEG platila aj doktora.

Právnik rodiny ukázal fotku, na ktorej bol Ortega, Phillips a DiLeo, vyzerali byť šťastní...

Výpoveď sa zmenila, že právnik Parish ukázal časť mailu, v ktorom obviňuje Karen Faye Travisa Paynea, že klame pre médiá.

Odpovedal, že si na takýto odkaz nepamätá, ale povedal, že raz k nemu prišla dosť agresívne v výčitkou nad Michaelovým zdarvím, on jej povedal, aby to povedala Ortegovi.

Parish mu oponoval, že v jednom vyhlásení pri vyšetrovaní povedal, že AEG si chráni svoje investície!

Preto odpovedal, že chce, aby ho vykresľovali ako niekoho, kto klame.

Povedal, že nevie o tom, že by niekto retušoval dokument This Is it.

Payne často chodieval do domu, kde býval Michael, a pred súdom popisoval Michaelom vzťah k deťom.

Označil ho za – nádherný.

Videl tú oddanosť detí voči svojmu otcovi, ktorý ich učil a vzdelával, bol to skutočne milujúci otec.

Jeho popis vzťahu detí k otcovi môže naznačovať, ako budú deti zrejme vypovedať ako svedkovia v tomto procese.

Paris, ktorá mala v tom čase 11 rokov, bola podľa Paynea veľmi bystrá a inteligentná.

Vedela a poznala všetky činnosti dňa, cez obed až po to, čo malo nasledovať, čo sa bude diať, bola vždy po ruke, presahovala dieťa vo svojom veku, a mala mnoho zodpovedností, čo si aj užívala.

Ona bola pani domu, a ockovo dievča.

Skutočne milovala svojho otca, a začala postupne zisťovať kto bol Michael Jackson ako svetová megahviezda, jeho portrét mala na tričku, alebo taške.

Bola to ona, ktorá požehnávala jedlo počas obeda s otcom.

Zo všetkých detí, ona bola najvýrečnejšia, mala hlavné slovo, a zaujímala sa o dianie v dome, napr. aká bola teplota v dome, čo sa bude jesť na obed a pod.

Pre Payneho bolo zaujímavé vidieť, ako sa doplňuje so starším bratom Princem I., ktorý chcel byť režisérom, a s Michaelom mali na túto tému často diskusie, a to aj o skúškach na This Is It.

Malý Prince II. Rád sledoval Michael a Payneho ako nacvičovali v suteréne domu, kde vždy sedel potichu, ale bol tam vždy s otcom.

K výpovedi sa pridala aj Stacy Walker, ktorá pracovala ako asistentka choreografie.

Ako povedala, jej cieľom bolo pripraviť Michaela s choreografiami.

Vedela, že je to Michael Jackson, ale nemal už 20 ani 30 rokov, preto chcela preňho ako 50 ročného muža, aby sa prispôsobila jeho veku.

Patológ predtým uviedol, že Michael mal na svoj vek a výšku normálnu váhu, a nebol podvýživený - v čase pitvy, avšak jeho váhu mohli zvýšiť aj dávky vnútrožilových látok, aj tie od lekárov pri snahe ho oživiť.