Update: Karen Faye: Michael začínal byť paranoidný

V pokračujúcom procese vypovedala aj Karen Faye, dlhoročná maskérka a blízka priateľka Michaela, s ktorým sa poznala 27 rokov.

Podľa nej, aj ona mala obavy o Michaelovo zdravie, a súhlasila s tvrdeniami, že sa obávala tlaku, ktorý bol na Michaela vytváraný, že ho nezvládne, a môže zomrieť.

Pri prvých skúškach mala pocit, že toto nezvládne, lebo vedela aké skúšky Michael potrebuje, a tieto boli krátke na to, aby to dobre naskúšal, pričom nebol v stave ich za tak krátku dobu vydržať bez prestávok aspoň 1 deň, a aby sa na to poriadne vyspal, a aj keď sa Michael spočiatku tešil, potom sa zmenil, a čoraz častejšie mal problémy so spaním počas skúšok.

Zlomový bod bol vždy, keď vystúpil na javisko, ako tvrdí, neznášal live vystúpenia, pretože si vyžadovali ťažké výkony.

Organizátori ho ale k tomu nútili.

Povedala, že započula telefonický rozhovor, v ktorom jeden z manažérov AEG Live (Paul Gongaware) mal kričať na Michaelovho asistenta, aby ho konečne dostal zo zamknutej kúpeľni v jeho dome, a dotiahol ho na skúšky za akýchkoľvek okolností!

Gongaware mal byť podľa Fyae agresívny a zúfalý z toho, ako sa vysporadúval s riadením skúšok.

Povedala, že svoje obavy povedala aj Kennymu Ortegovi, režisérovi turné a riaditeľovi AEG, Randymu Phillipsovi.

Phillips jej mal potom ako Michael vynechal niekoľko skúšok povedať, aby ignorovala všetko čo povie Michael, tak jej napr. prikázali pripnúť mu slúchadlá do ucha priamo na javisku.

Ortega, Phillips a Gongaware budú ešte vypovedať.

Karen citovala jeden mail od fanúšika, ktorý dala aj Frankovi DiLeovi, vtedy manažérovi Michaela, v ktorom fanúšik vyjadruje obavy z toho, ako Michael vyzerá... (chudo, ako kostra), on jej na to nikdy neodpovedal.

Podľa nej bol Michael často na dotyk chladný ako ľad, bola mu zima a prikrývala ho občas dekami, a začínal byť paranoidný, čo si mala všimnúť, keď bol Michael na javisku, a neustále na ňu zazeral.

Nespoznávala ho, a nebol to ten Michael, ktorého poznala predtým.

Raz ho pristihla ako hovorí sám zo sebou, a opakovane sám sebe niečo hovoril o svojom strašnom osude, opakovane, dookola.

Podľa nej bol Michael z toho celého otrávený/frustrovaný, a opakovane sa pýtal, prečo si nemôže vybrať....

Michael mal povedať Ortegovi, že k nemu hovorí Boh.

Na to navrhla Ortegovi, aby sa o Michaela postaral psychiater.

Michael však podľa nej dôveroval doktorom, a veril, že on je ich hlavný záujem a robia preňho všetko bezpečne.

Podľa nej, Michael mal veľký strach a obavy z toho, ako ho príjme verejnosť, ak bude každý deň vystupovať pred svetom, keď si o ňom budú ľudia myslieť, že je pedofil.

Svoje obavy povedala aj Randymu Phillipsovi, a ten jej na to odpovedal, že... je to zlé, a že on musel Michaela dostať z pódia pri oznámení turné v Londýne, lebo bol opitý, a nevedel sa udržať na nohách.

Na pohrebe jej Phillips povedal, že urobil čo mohol...

Popísala aj jeho zdravotné problémy s pádmi, ktoré utrpel v minulosti, a ktoré mu spôsobovali bolesti, na čo bral lieky, a na ktoré sa stal závislý, ako aj od lekárov, predovšetkým od prvých obvinení v roku 1993.

Ale skutočné problémy s bolesťami nastali po nehode v roku 1984, keď sa mu zapálili vlasy počas natáčania reklamy pre Pepsi - porota si prezrela video z danej udalosti s popisom, čo sa udialo, a s akými následkami, teda popáleninami 3 stupňa a oskalpovaním časti lebky, z čoho mal potom trvalé migrény.

Dodala, že Michael namiesto toho, aby žaloval Pepsi, požiadal ich, aby sponzorovali centrum na popáleniny.

Dalšia nehoda sa stala v Mníchove v 1998, keď počas koncertu sa uvolnil podstavec z vysiaceho pódia, ktorý sa takmer voľným pádom prepadol pod pódio.

Vtedy si Michael poškodil chrbticu, ale nechcel sklamať fanúšikov, tak pokračoval, ale v šatni skolaboval od bolesti.

Pošas turné Dangerous, odmietla podať Michaelovi injekciu na bolesti, ktoré mal, a ktoré chceli organizátori.

Karen tvrdí, že počas turné v roku 1992 s ním bola aj Debbie Rowe, ktorá mala vždy nejaké tašky s injekciami. Dokonca chcela, aby sa aj Karen naučila podávať injekcie, čo ale Karen odmietla.

Odmietla aj prenášať akékoľvek tašky a medikamentami (ampulky a striekačky) počas turné.

Vtedy jej Michaelov doktor Dr. Stuart Finkelstein rázne povedal, že urobila dobre, lebo ak by jej to našli v Thajsku, dostala by možno doživotný trest, ak nie smrť za pašovanie.

V tom čase Gongaware mal tiež na starosti logistiku turné, a on priviedol doktorov, ktorí sa potom o Michaela starali, turné bolo na čas pozastavené, aby sa Michael liečil zo závislosti na liekoch.

V Singapure mal Michael problémy s chôdzou, a to oznámila Dr. Davidovi Forecastovi.

Obávala sa ako Michael ustojí začiatok šou, keď mal byť vystrelený spod pódia, on jej však povedal, že to dokáže zvládnuť s Michaelom.

Mal sa jej podľa jej tvrdení vyhrážať, keď ju oprel o stenu, a držal ruku pod krkom, že... ona nevie čo robí, a nech sa o to nestará.

Nakoniec táto šou bola zrušená!

Celé sa to odohrávalo v období, keď vypukli obvinenia, a Michael bol pod veľkým stresom, že sa svet naňho pozerá ako na pedofila, s bolesťami, a dodnes Karen nevie, ako to Michael nakoniec zvládol...

Nakoniec sa turné skončilo predčasne v Mexiku, keď každý vedel, že Michael má problém, a nemôže pokračovať.

Vtedy za ním priletela priamo Liz Taylor, a vzala ho domov, všetci išli domov.

Karen potom navštívila Michaela na liečebnom pobyte v Anglicku, kde sa liečil aj zo závislosti, a Karen to popísala ako - nádherné vidiecke prostredie.

Spomenula aj jednu udalosť z roku 2001, keď počas výročných koncertov v Madison Square Garden chcela ísť za Michaelom do jeho izby, aby mu urobila makeup, jeden z doktorov je zastavil, a povedal jej, že mu podal nejakú injekciu, a na pár hodín bude spať, na čo ona odpovefala, že to nemôže, lebo má vystupovať!!!!!

Keď prišla do izby, zobudila ho, dala mu niečo zjesť, a on potom išiel vystupovať.

Najhoršie to ale Michael znášal počas procesu v roku 2005, a ako Karen tvrdí, nejedol, bál sa, mal bolesti.

Celkovo vypovedala 90 minút, počas ktorých boli porote predložené ich spoločné fotky a videa z celého sveta, z rôznych období, na ktorých sa zabávala aj porota.

Krátko spomenula aj stretnutie Michaela a princezny Diany.

Pri fotke Michael a Lisy Marie Presley povedala, že Michael bol naštvaný, že Lisa podala žiadosť o rozvod, pretože predtým mu tvrdila, že ona žiadosť nepodá, hoci Michael to chcel urobiť, ale ona ho žiadala aby to nerobil, nakoniec to urobila ona sama!

Právnik rodiny ju predstavil porote, a ona sama potom popísala ich blízky vzťah s Michaelom, ktorý začal v polovici 80 rokov a trval 27 rokov, boli ako brat a sestra, ktorí si mohli kedykoľvek zavolať, ak mal niekto problém.

Bude ešte raz vypovedať dnes.