Výpovede svedkov v procese s AEG

Tak ako sme informovali, v pondelok vypovedali svedkovia, odborníci, ktorí sa podieľali na vyšetrovaní smrti Michaela v roku 2009 a v procese s dr. Murayom.

Vypovedal kardiológ Dr. Daniel Wohlgelernter, ktorý ako už predtým povedal, že Murray nebol vhodným lekárom, ktorý mal dohliadať na Michaela Jacksona v súvislosti s dávkovaním propofolu s cieľom ho uspať, a nemal skúsenosti s takýmito výkonmi.

Ako povedal Dr. Daniel Wohlgelernter, Michael nemal problémy so srdcom alebo kardiovaskulárnym systémom, ale trpel insomniou, nespavosťou a závislosťou na uspávacích látkach.

V tele sa nenašiel ani alkohol ani kokaín ani iné drogy.

Ako sa ukázalo, Murray zatvoril svoju ordináciu, len aby bol s Michaelom, pričom by prišiel o prácu, ak by sa turné zrušilo alebo neuskutočnilo.

Bol teda plne závislý na práci pre Michaela, ktorá mu zabezpečila jediný, ale vysoký príjem.

Prezentovali sa fotky Michaela z pitvy, ktorá napr. prezentovala, že Michaela mal tetovanie na perách, obočí, očných linkách a na hornej časti lebky.

Patológ potvrdil aj Vitiligo, kožnú chorobu spôsobujúcu stratu pigmentu, čo bolo vidieť na škvrnách na tele.

Patológ Dr. Christopher Rogers popisoval výsledky analýzy látok v tele.

Potvrdil, že smrť nastala predávkovaním propofolom, napriek tomu, že sa našli stopy sedatív a uspávacích látok, ktoré podal Murray Michaelovi predtým.

Vylúčil, že by si Michael mohol aplikovať dávky propofolu sám, ak už bol pod vplyvom iných látok.

Toxikológ Dan Anderson potvrdil, že množstvo látky propofulu bolo nesprávne podávané, a predstavovalo silnú dávku, ktorá sa používa iba pri operáciách.

Vyšetrovatelia prezentovali 31 prípadov smrti za ostatných 14 rokov, z ktorých v 6-tich prípadoch sa objavil propofoíl ako prostriedok na samovraždu.

Patológ ale POTVRDIL, že ak by Michael nebol závislý na uspávacích látkach a netrpel nespavosťou, ktorá bola neliečená, mohol normálne žiť, pretože BOL inak v celku zdravý.

Nenašli sa iné známky užívania pouličných drog ani vpichy po ihlách, okrem tých podávaných na sedatíva.

Anatomicky sa počas pitvy nenašlo nič, čo by inak malo spôsobiť jeho smrť.

Z ďalších výpovedí vyšlo najavo, že jedna z tanečníc, Alif Sankey, mala informovať prostredníctvom mailu Kennyho Ortegu, režiséra turné, že sa jej zdá, že Michael nie je pripravený, že mu pripadá nejako chorý.

Spomínala si, že na jedny skúšky prišiel Michael s deravými topánkami, a vyzeral zanedbane.

Ortegu žiadala, aby sa posnažil zlepšiť zdravotný stav Michaela, resp. zistil, čo sa deje, kedže ona bola zároveň aj jedna zo spoluproducentov turné, a pracovala s Michaelom už v roku 1987, a podľa nej bol to iný Michael ako ho poznala, najmä po roku 2006, kedy sa s ním stretla naposledy, počas skúšok v 2009 bol vraj veľmi krehký a chudý...

Obavy mala aj z toho, že Michael vynechal niekoľko skúšok.

V mailoch Ortegovi napísala, že by vedela pomôcť, a mohla Michaelovi poskytnúť podporu, aby zvládol nátlak.

Popri tom pred porotou popisovala prácu s Michaelom tvrdiac, že šou This Is It by bola magická.

Spomenula príhodu s Paris, ktorá prišla s Michaelom na skúšky, a v kabelke mala cukríky a vystrihnuté obrázky Michaela, no nechcela, aby Michael vedel o cukríkoch.