Rodina chcela pomôcť, Michael odmietal...?

Podľa výpovedí svedka - detektíva a vyšetrovateľa Orlanda Martineza, ktoré vo štvrtok povedal pred súdom, Katherine Jackson mu mala povedať krátko po smrti Michaela v roku 2009, že Michael mal podľa nej predtým odmieťať pomoc tvrdiac, že nemá žiadne problémy so závislosťami, napriek tomu, že bolo zjavné, že problémy má..., a tvrdil, že neberie žiadne drogy ani lieky.

Rovnako aj ostatní členovia rodiny chceli Michaelovi údajne pomôcť a presvedčiť ho, aby sa závislostí zbavil, mala sa o to snažiť najmä Janet počas návštev na Neverlande.

Katherine mu tiež povedala pri vyšetrovaní smrti - keď z domu kde býval Michael odniesli na expertízu celé kopy liekov,... že prvý krát sa s dr. Murrayom stretla až v deň, keď Michaela previezli do nemocnice.

Martinez tiež v nemocnici vypočúval Princa Michaela, ale žiaden záznam z rozhovoru nebol urobený, okrem niekoľkých napísaných poznámok, tie neboli ako dôkaz na súde povolené.

Ako dôkaz bol predložený zaznamenaný odkaz pre dr. Murraya od Michaelovho manažéra Franka DiLea, ktorý mal obavy o Michaela, lebo sa mu zdal byť chorý, a chcel, aby dr. Murrya urobil krvné testy.

('I'm sure you're aware he had an episode last night,' the message said. 'He's sick. ... We gotta see what he's doing.')!

Bolo to v deň, ked Michaela poslal domov zo skúšok aj Kenny Ortega, režisér turné, lebo podľa neho sa Michael triasol a bol bledý.

Právnik rodiny pred porotou označil toto konanie za ukážku, že ak o tom vedeli Michaeloví ľudia z turné, museli to vedieť aj predstavitelia AEG Live.

Právnik AEG Live však podľa výpovede, v čase smrti Michaela odmietal zapísať do dokumentov, že Michael Jackson je mŕtvy.

Ide o určité právne kľučky, keď jedna strana odmieta tvrdenie druhej v zmysle, kto a čo presne spôsobil smrť.

Obaja právnici potom preberali aj finančné pozadie ako motív dr. Murraya pracovať pre Michaela za 150 tisíc na mesiac, pričom najskôr Murray požadoval 5 miliónov za rok, jeho dlhy však presahovali 1 milión dolárov, a jeho výdavky pritom presahovali jeho mesačný príjem vo výške 2700 dolárov.

Zlyhával prakticky vo všetkom, dokonca sa prejednával prípad smrti jedného jeho pacienta, ktorý "oficiálne" zomrel na infarkt.

Znova sa prejednávali aj rovnaké otázky a prezentovali fotky z vyšetrovania pred 2 rokmi.