Dve strany, dva protiklady

V prvý deň procesu sa otvorili úvodnými rečami dve strany života Michaela - ako milujúceho syna a otca, a problémového človeka so silnými závislosťami.

Marvin S. Putnam, právnik AEG Live varoval porotu, aby sa nedala oklamať "peknými obrázkami" obhajoby, pretože oni predložia šokujúce informácie, ktoré zmenia ich názor na Michaela, pretože odhaľujú jeho skutočný, ale odvrátený súkromný život.

Podľa neho, bol to Michael, ktorý všetkých o-klamal, a nechcel aby niekto vedel jeho temné súkromie.

Porotu upozornil, aby smrť Michaela nebola vnímaná ako neočakávaná a náhla, lebo jeho spôsob života za celé roky smeroval k tragédii, a bol to Michael, ktorý skrýval závislosť na Propofole, ktorý ho nakoniec zabil.

Dokonca medzi svedkov chce predlovať Debbie Rowe, ktorá mala byť prítomná ako manželka Michaela počas jeho dopovania sa Propofolom, a vedela ako nebezpečné to je.

Právnik rodiny Jacksonovcov, Brian Panish poukázal na to, že AEG v snahe konkurovať a byť najväčšou usporiadateľskou spoločnosťou, neváhali používať tvrdé praktiky, ktoré nútili umelcov k mimoriadne vysokým tlakom na dokonalosť a aktivitu, bez ohľadu na ich zdravotný stav.

Vo svojom úvodnom prejave poukázal na nehodu, kedy došlo k popáleninám na hlave Michaela, počas natáčania klipu pre reklamu Pepsi. Pripomenul tiež, že Michael v roku 1993 prerušil aj koncerty, len aby odišiel na liečenie zo závislosti na liekoch.

Prezentoval aj maily, v ktorých si predstavitelia AEG live navzájom píšu o pochybnostiach, či bude Michael schopný odohrať 50 koncertov...

V úvodnom prejave sa prezentovali aj zábery Michaela s deťmi, nejaké zábery z koncertov, počas skladby "You are my life" videla porota video záznam z Vianoc, ke´d Michael dal deťom pod stromček psíka...

AEG namieta, že to bol Michael Jackson, kto chcel koncertovať, on sa rozhodol, že s nimi podpíše kontrakt, najmä však preto, že bol vysoko zadlĺžený, ale on si vybral svojho doktora.

Riaditeľ AEG Randy Phillips v jednom maily tvrdí, že tlačovka pri oznámení koncertov This Is It, bola preňho najstrašnejšia vec akú videl, a podľa neho bol Michael opitý, emocionálne paralyzovaný a zmätený, pričom ani nechcel pozdraviť fanúšikov zo strachu...

Dnes by mali vypovedať prví svedkovia..., vyšetrovateľ prípadu, a záchranári.

zajtra by malo byť krátke pojednávanie, pretože jeden z porotcov musí ísť na pohreb.

Sudkyňa Yvette Palazuelos chce, aby jej právnici pred každým svedkom povedali, kto bude vypovedať, a asi ako dlho.

Randy Jackson je nielen člen rodiny prítomný na súde, ale aj jedným zo svedkov, a právnici AEG namietali, aby bol prítomný pri výpovediach iných svedkov...

Sudkyňa bude rozhodovať, či členovia rodiny budú môcť sedieť počas výpovedí tých-ktorých svedkov.