Súhrn informácií pred procesom

O niekoľko hodín, možno minút, sa začne ďalší z obludných procesov v súvislosti so smrťou Michaela.

Dnes zasadne 12-členná porota, ktorá za 15 dolárov na deň bude rozhodovať o 40 miliardách dolárov a zodpovednosti za spôsobenú smrť.

Podľa očakávaní by mala prísť väčšina rodiny Jacksonovcov.

Medzi svedkami budú vypovedať aj deti Michaela, a samotný proces bude trvať 2-4 mesiace.

Kľúčovým dôkazom bude mailová komunikácia medzi Kenny Ortegom, režisérom turné a zástupcami spol. AEG, v ktorých Ortega o.i. vyjadril obavy nad zdravotným stavom Michaela, a upozornil, že dr. Murray nepustil Michaela na niektoré skúšky, pričom zdôraznil, že to nie je Michael kto ho platí.

To chce využiť obhajoba rodiny, že aj toto dokazuje zastrašovanie Murraya nad očakávaniami, a takto mal nútiť Michaela, aby bol fit na skúšky.

Právnici AEG ale namietajú, že Michael bol dospelý muž a mal mať kontrolu nad tým, ako a čo koná, a že práve on si vybral dr. Murraya ako svojho osobného doktora.

Murray pritom ale nikdy nebol oficiálne zamestnaný spol. AEG Live, a jeho peniaze boli vyplácané z Michaelových peňazí od AEG, ktoré mal ako preddavok a Murrayovi platil 150 tisíc dolárov mesačne.

Michael pritom dostal 30 miliónov vopred, ktoré mali pokryť jeho aktuálne výdavky.

K tomu pridávajú tvrdenia, že obvinenia voči Michaela a proces z roku 2005 viedli k jeho silnej závislosti, a nadmerným nákupom liekov od zaplatených (podplatených) lekárov, ktorí mi pod falošnými menami získavali lieky, pričom im klamal o svojom zdravotnom stave.

Rodina Jacksonovcov žiada ako odškodné 40 miliárd dolárov ako kompenzácie za straty a ušlé zisky pre pozostalých.

Jeden z poradcov obhajoby rodiny, Arthur Erk tvrdí, že Michael mohol zarobiť so svetovým turné This Is it, ktoré malo nasledovať po koncertoch v Londýne viac ako 1 miliardu dolárov, vychádzal pritom z rekordného záujmu fanúšikov, ktorí si kúpili lístky do Londýna, čo majú potvrdzovať aj maily riaditeľa AEG Live Randyho Phillipsa, ktorý písal, že rovnako dobre by sa vypredali lístky v Tokiu, Erk dokonca tvrdí, že Michael by do svojho veku 65 rokov možno mohol odohrať aj 4 ďalšie svetové turné.

Právnici rodiny tvrdia, že boli naplánované aj vystúpenia v Las Vegas, obchodné produkty a filmy, ktoré by vyniesli ďalšie miliardy...

Naopak, právnička AEG tvrdí, že je veľmi špekulatívne, čo by bolo... ak by vôbec Michael dokončil 50 vystúpení v Londýne, pričom porovnala turné Cher, ktorá vystupovala 260 krát na svojom poslednom turné, čo Michael ani vo svojich najlepších rokoch neurobil a neodohral viac ako 130 koncertov počas turné.

Erkove tvrdenia považujú právnici AEG za obyčajné bláboly, aj s prihliadnutím, že väčšina projektov Michaela v minulosti zlyhali, a skončili bankrotom.

Právnik rodiny Brian Panish vo svojej úvodnej reči predloží informácie o video výpovediach predstaviteľov AEG Live, ktoré neskôr predloží ako dôkazy.

Tiež tvrdí, že rodina nikdy nežiadala 40 miliárd ako hotovú sumu, ale nechá na porote, aby určila, či škody a odškodné sú hodné tejto sumy, a samotná suma skôr vytvára zlý dojem, že proces je o peniazoch...

Medzi dôkazmi budú aj mnohé šokujúce informácie o závislostiach na narkotikách a liekoch, ako vedúce k neschopnosti odohrať koncerty.

V súdnej sieni je k dispozícii iba 45 sedadiel, a iba časť z nich bude patriť reportérom.

MJJsource nebude informovať o denných výpovediach, ale prinesie súhrn, až po vynesenie rozhodnutia poroty.