Súdny proces s AEG začal výberom poroty

Výberom členov poroty sa v Los Angeles začal súdny proces, v ktorom matka Michaela žaluje koncertného promotéra AEG Live.

Kľúčovým dôkazom Jacksonovcov je e-mail, z ktorého je jasné, že režisér koncertov This Is It Kenny Ortega krátko pred spevákovou smrťou lekára tlačil do toho, aby speváka napriek zlému zdravotnému stavu dostal na pódium. „Mali by sme Murraymu pripomenúť, že AEG, nie Michael Jackson, mu platí. Musíme mu pripomenúť, čo sa od neho očakáva,“ píše sa v e-maile.

Právnici žalobcu teda využijú argument, že promotér sa spoliehal na strach mimoriadne zadlženého lekára, ktorý nechcel prísť o lukratívnu prácu. Tak ho mal dotlačiť k tomu, aby urobil absolútne všetko pre to, aby spevák zvládol vystupovanie. AEG Live však tvrdí, že Murraya už dávnejšie zamestnal samotný Jackson, ktorý podľa promotéra užíval návykové látky dlhodobo. Pravdepodobne bude argumentovať aj spevákovým zvláštnym správaním a obvineniami zo sexuálneho obťažovania detí. Tie považuje za relevantné preto, že Michael si po nich údajne zvýšil dávky návykových látok.

Video tu:

LINK

Vložila: Zuzcoj