Odhalené emaily o Michaelovi

V deň londýnskej premiéry dokumentu BAD25, 2.9., sa celým internetom "náhodne" rozšírili správy o tom, ako denník the Los Angeles Times získal údajné mailové správy o obavách nad zdravotným stavom Michaela Jacksona počas skúšok na koncertné vystúpenia k turné This Is It.

Celkovo ide o 250 strán textových správ medzi manažérmi spol. the Anschutz Entertainment Group (AEG).

Jednotlivé časti popisujú obavy pruducenta a promotéra Randyho Phillipsa, kde podľa nich mal byť Michael pár týždňov pred štartom turné v katastrofálnom fyzickom i psychickom stave.

Popisuje ako sa mal Michael údajne desiť neúspechu z vlastného zlyhania, a v deň tlačovej konferencie, na ktorej oznámil Michael svoj návrat na pódia, nechcel výjsť von a mal byť zamknutý v hotelovej izbe a pod vplyvom alkoholu.

Údajne odmietal skúšky, vôbec nespieval a dokonca potreboval psychiatra, keďže sa uňho údajne mali v posledných dňoch života prejavovať známky úzkosti a paranoje.

Právnik Marvin Putnam zastupujúci AEG Live, usporiadateľa turné, povedal, že tieto informácie sú vytrhnuté z kontextu a v médiách sa prezentuje iba ich škandalózna, bulvárna časť

Ďalší vývoj udalostí aj komunikácie medzi organizátormi odhalí až súdny proces, ktorý je naplánovaný na budúci rok, a bude pojednávať o poistke, a poistnej sume, ktorá mala byť vyplatená za neodohrané koncerty v prípade smrti - čo je aj podstata špekulácií a mystérie, ktorá sa vytvára.

Britská poisťovňa Lloyds odmieta vyplatiť sumu 35 mil. dolárov, lebo namietajú, že podľa príčiny smrti nemalo ísť o prirodzenú smrť.

Súdny proces bude o "dokazovaní", kto čo vedel, a nepovedal....