MiJac v správe Sony/ATV

Už 16.2.2011 sme vás informovali o spojení spoločností a hudobných katalógov Sony/ATV a MiJac.

Katalóg MiJac Publishing, ktorý vlastní Michael, a obsahuje aj jeho vlastné skladby, spravovala spol. Warner Chappell od roku 1980, ktorá bola súčasou spol. Warner Music Group.

Obrázek

MiJac okrem Michaelových skladieb obsahuje aj skladby od umelcov ako Ray Charles, Curtis Mayfield, či Sly and the Family Stone.

Warner Chappell nevlastnila tieto nahrávky, ale iba spravovala ich administrátorské práva, za čo dostávala svoje podiely zo zisku.

Spravovanie MiJac v dohode s Warner malo ale limitovaný čas a od feb. 2011 bol zazmluvnený so spol. Sony/ATV Music Publishing, ktorá sa tak stane 100% správcom Michaelových nahrávok a všetkých autorských práv - čo zároveň znamená, že Sony/ATV, ktorého 50% spoluvlastníkom je aj Michael, bude mať Michaelove nahrávky pod absolútnou kontrolou, čo ak by Michael žil, by ho určite viac než potešilo.

Pre Sony/ATV je to veľká zmluva, ktorá ale podľa správ, bola dohodnutá už pred pár rokmi, a to aj samotným Michaelom.

Podľa správ, album "Michael" bol prvým projektom, ktorý mal spustiť túto akciu.

Dnes, 20.8.2012 bolo tlačové vyhlásenie o kompletizácii tejto dohody a spolupráce medzi Sony/ATV a MiJac.

Z katalógu MiJac sa tak stáva ešte lukrativnejšia spoločnosť, s odhadovanou hodnotou 150 mil. dolárov a ročným príjmom 50-70 mil. dolárov, keďže ju Sony/ATV nevlastní, ale iba spravuje jeho nahrávky a autorské práva.

Sony/ATV vlastní alebo spravuje tieto hudobné katalógy - EMI Music Publishing, Leiber Stoller, Mijac Music, Motown a the Famous Music catalogs - čo ho robí druhým najväčším správcom nahrávok na svete s viac ako 2 miliónmi nahrávkami.

Téma vo fóre - LINK

Fotka Michaela pri podpise novovytvorenej spoločnosti Sony/ATV z roku 1995:

Obrázek