Katherine je opäť opatrovníčkou detí

Katherine dnes na súde opäť navrátili opatrovníctvo. T.J. (Tito Joe) Jackson jej bude pomáhať ako spoluopatrovník, no hlavná funkcia prináleží Katherine.

Sudca sa vyjadril, že po vypočutí si detí a po preskúmaní celej záležitosti bolo jasné, že o deti sa starala veľmi dobre a oni majú s ňou nádherný vzťah.

T.J. jej bude pomáhať s opatrovníctvom ako to robil už od smrti Michaela. Katherine sa tak odbremení a nebude na ňu vyvíjaný taký veľký tlak. Deti s bratrancom odjakživa vychádzali veľmi dobre (kedysi sa práve Michael staral finančne aj po výchovnej stránke o T.J. a jeho bratov, tí totiž po rozvode žili len s mamou až do jej smrti).

Diana Ross, ktorá bola v závete menovaná ako druhá náhradná opatrovníčka navštívila deti v stredu a súhlasila s opatrovníctvom Katherine a spoluopatrovníctvom T.J. Je možné, že nová dohoda ju zbaví všetkých povinností týkajúcich sa jej opatrovníctva s tým odôvodnením, že Katherine a T.J. Jackson môžu v budúcnosti nahradiť jeden druhého ak by jeden z nich nemohol opatrovníctvo z nejakých dôvodov vykonávať.

Viac v téme - LINK

Vložila: Zuzcoj

+++

Celá dráma je výsledkom udalosti za ostatné tri týždne po údajnom zmiznutí Katherine Jackson.

Osemdesiatdvaročná Katherine Jackson tvrdenia o únose spočiatku popierala. Keďže však chcela dostať späť právo na opateru svojich vnúčat, súdu doručila miestoprísažné vyhlásenie, ktoré na udalosti uplynulých týždňov vrhá nové svetlo.

Podľa jej slov mala ísť autom do Nového Mexika na koncert svojich synov, no 14. júla sa v jej dome objavil nemenovaný doktor, ktorý jej odporučil, aby radšej šla lietadlom. Katherine bola presvedčená, že koná podľa pokynov jej vlastného lekára, tak ho poslúchla.

Po vystúpení z lietadla zistila, že je v arizonskom Tucsone, kde ju odviezli do luxusného kúpeľného strediska. Ako napísala, tam jej zobrali mobil i iPad a telefón aj televízia na hotelovej izbe boli vypnuté. Katherine si však v celom dokumente dáva pozor, aby nespomínala žiadne mená.

Tvrdí, že celý čas netušila, že ju vyhlásili za nezvestnú a že jej vnúčatá sa o ňu boja. „V tom čase som verila ľuďom, s ktorými som bola,“ vyjadrila sa.