Nadrogovaná Katherine?

Napriek špekuláciám, podľa mnohých ľudí z rodiny, v rozhovore s rodinou a deťmi bola údajne čudne znejúca, akoby pod vplyvom nejakých látok.

Podľa správ, Katherine potom ako sa dozvedela o dočasnom odňatí opatrovníctva, "okamžite" prepustila Trenta Jacksona (synovec Joea Jacksona), ktorého najal pre rokmi samotný Michael, aby pôsobil ako asistent Katherine vo vedení domácnosti, a ktorý pred pár dňami zabránil Janet, Randymu a Jermainovi vstupu do domu, kde bývajú deti, s cieľom odviesť ich...

Podľa zverejneného videa, mal údajne dať facku Jermainovi...

Katherine vraj prepustila aj ochranku, a chce ju nahradiť ochrankou od Janet Jackson.

Vraj.

Samozrejme, Katherine sa nemieni vzdať opatrovníctva, a hneď ako príde do LA, podá žiadosť o zrušenie dočasného opatrovníctva pre TJa, napriek tomu, že nateraz súhlasí s opatrovníctvom pre TJa - podľa súdneho dokumentu, no zároveň v ňom ako dôvod TJ uvádza, že o opatrovníctvo požiadal aj z dôvodu podozrení, že s Katherine Jackson niekto manipuluje a kontroluje ju.

Dokonca tvrdí, že to boli Janet a Rebbie, ktoré mali naplánovať falošného doktora, ktorý by Katherine účelovo dostal do Arizony.

S Katherine hovoril TJ až 24.7.

Vo vyhlásení, ktoré urobila z rekreačného strediska Miraval tvrdí, že jediný dôvod prečo sa neozvala bol, že si išla oddýchnuť, a vzdala sa telefónu, a kontaktov, pričom ale údajne mala zanechať inštrukcie, kto a ako sa má o deti starať.

Vraj podľa nej všetci zlyhali, a dokonca ani kuchárka nevarila pre deti, a tie mali ostať "hladné"... (pozn. myslela to obrazne).

Tvrdí, že nikto ju neuniesol, a jej deti by to nikdy neurobili.