Spike Lee pracuje na dokumente o albume BAD

Spolupracovník a priateľ Michaela, Spike Lee pripravuje dokument pri príležitosti 25 výročia vydania albumu BAD.

"Máme zábery, ktoré nikto nikdy nevidel. Mali sme kompletný prístup k trezorom Michaela..., našli sme mnoho vecí zo zákulisia natáčania albumu. Na BAD bolo nahraných 60 demo nahrávok, ale na album sa dostalo len 11. Bolo zážitkom si tie veci prezerať."

Leeho dokument, ktorý ešte nemá oficiálny názov, bude súčasťou oslavy 25. výročia vydania "BAD" albumu. Reedícia albumu bude uvedená na trh 18. septembra 2012 spolu s bonusovými materiálmi. Dátum vydania dokumentu je zatiaľ neznámy.

Okrem umenia Michaela, bude dokument zobrazovať viac jeho osobnú, súkromnú stránku. "Mal veľký zmysel pre humor, bol zábavný - takže aj o tom nájdete v ňom veľa vecí."

Lee pripravil aj rozhovory s ľuďmi ako Kanye West, Mariah Carey, LA Reid a Sheryl Crow (ktorá bola Michaelovou vokalistkou na turné "Bad").

"Dokument ukáže dva pohľady na Michaela - od umelcov, ktorých Michael ovplyvnil (a ovplyvňuje i dnes) až po ľudí, ktorí pracovali po jeho boku - hudobníkov, skladateľov, technikov, skrátka spolupracovníkov."

Okrem dokumentu, Lee plánuje aj usporiadanie každoročnej výročnej narodeninovej pocty Michaelovi v Prospect Park v Brooklyne v New Yorku, 25. augusta.

"V tomto roku sa budeme sústrediť na album BAD a jeho 25. výročie, ale zároveň budeme hrať jeho kompletný katalóg, vrátane Jackson 5 a Jacksons skladieb. Bude to ešte väčšia a krajšia spomienka ako v minulých rokoch."

Image and video hosting by TinyPic

Diskusia na fóre: LINK

Napísala: Zuzcoj