Pred tromi rokmi sme sa rozlúčili s Michaelom...

Presne pred tromi rokmi sme sa navždy verejne rozlúčili s Michaelom. Verejná rozlúčka sa konala v losangeleskom Staples Center s kapacitou 20-tisíc ľudí približne dvanásť minút po devätnástej hodine večer SELČ.

Ako prvý predstúpil pred publikum muzikant Smokey Robinson, ktorý prečítal listy od speváčky Diany Ross a nositeľa Nobelovej ceny za mier Nelsona Mandelu. Členovia rodiny Michaela o niekoľko minút neskôr priniesli rakvu vyrobenú zo 14-karátového zlata a bronzu a vyzdobenú červenými kvetmi. Prejavom sa následne prezentoval pastor Lucious Smith, ktorý vzdal hold Michaelovi, keď ho označil za brata, syna, otca a priateľa.

Počas dva a pol hodinového obradu sa na pódiu vystriedalo viacero známych muzikantov. Prvou bola speváčka Mariah Carey, nasledovali muzikant Lionel Richie, hudobník Stevie Wonder, basketbalová legenda tímu Los Angeles Lakers Magic Johnson, speváčka Jennifer Hudson, pesničkár John Mayer, herečka Brooke Shields, spevák Usher. Koniec ceremoniálu tvorili balady 'We Are The World' a 'Heal The World' v podaní mladých interpretov.

Na záver sa pred rakvou s telom Michaela zhromaždila jeho rodina. Vôbec po prvý na verejnosti prehovorila jeho 11-ročná dcéra Paris. "Chcela by som len povedať, že odkedy som sa narodila bol môj ocko ten najlepší ocko na svete. Chcem len povedať, veľmi ťa ľúbim,".

Vložila: Zuzcoj