Sony/ATV oznámila ukončenie procesu akvizície EMI

Sony/ATV Music Publishing, ako jeden z hlavných investorov sa pred pár mesiacmi podieľal na odkúpení vydavateľských práv na hudobný katalóg spoločnosti EMI Music publishing, ktorý obsahuje viac ako 1,3 mil. skladieb.

SONY/ATV sa tak stalo najväčším správcom hudobných nahrávok na svete!

Obrázek

Dnes vydali tlačové vyhlásenie, v ktorom upresnili podmienky, v ktorých Sony/ATV (50% podiel patrí MJ Estate=majetok Michaela Jacksona) bude spravovať vydavateľské práva celého katalógu, ktorý tak obsahuje viac ako 2,1 milióna skladieb.

Do hudobného katalógu EMI partia skladby aj od umelcov ako Beyonce, Drake, Jay-Z, Norah Jones, Alicia Keys, P!nk, Scissor Sisters, Rihanna, Usher, Kanye West, Pharrell Williams, Duffy, Alan Jackson...., alebo napr. autorov skladby "My Girl," "Bohemian Rhapsody," "Every Breath You Take" či hudobnú klasiku ako skladba "New York, New York," "Over the Rainbow" a "Have Yourself a Merry Little Christmas."

Do portfólia Sony/ATV tak patria katalógy EMI Music Publishing, Leiber Stoller, Mijac, Motown a the Famous Music.

Kompletné znenie s detailami si môžete stiahnuť v téme vo fóre - LINK

15.11.2011:

Sony/ATV, ktoré odkúpilo časť EMI Publishing, bude mať podiel 38% v spoločnom podniku zatiaľ neoficiálne nazvanom Sony/ATV/EMI Publishing, teda MJ Estate bude mať 19% podiel.

*******

Britské hudobné vydavateľstvo a správcu nahrávok, spoločnosť EMI, bola predaná za 4,1 miliardy dolárov dvom iným veľkým vydavateľom, a to rozdelene na dve divízie.

Universal Music Group odkúpil za 1,9 mld. dolárov hudobné nahrávky EMI.

Sony Music-Sony/ATV odkúpil vydavateľské práva na nahrávky EMI za 2,2 mld. dolárov.

Universal a Sony Music ponúkli najviac.

Podľa dohody, ktorú má Sony/ATV so Sony Music, kde 50% vlastní Michael/MJ Estate, nemôže Sony Music kupovať a investovať bez povolenia MJ Estate ako spoluvlastníka.

EMI Publishing obsahuje viac ako 1,3 mil. skladieb.

Sony/ATV si kvôli kúpe tohto lukratívneho katalógu zabezpečila pôžičku od dubajskej finančnej spoločnosti Mubdala, banky USB a finančnej skupiny Blackstone Group.

EMI spravuje aj nahrávky spoločnosti Motown, teda aj skladby Michaela a skupiny Jackson5!

(Michael sa koncom 80 rokov pokúšal odkúpiť Motown, ale jeho cena v tom čase bola podľa neho príliš vysoká - okolo 120 mil. dolárov, nakoniec sa predal asi za 80 mil.).

Tak, ak by Michael žil, a mal by rovnako úspešný manažment ako teraz, cez Sony/ATV, vlastnil by kompletne celú svoju diskografiu nahrávok!!!

Výkonným riaditeľom Sony/ATV je od roku 2007 Martin Bandier, ktorý predtým bol tiež výkonným riaditeľom EMI!