Prehlásenie MJ Estate k vydaniu DVD Bad 88

John Branca a John McClain, správcovia pozostalosti MJ Estate vydali tlačové prehlásenie, v ktorom odpovedajú na kvalitu nahrávky koncertu, predovšetkým VHS záznamu zo súkromnej zbierky Michaela.

V prehlásení potvrdili, že všetky nahrávky sú autentické, ktoré nahral štáb Michaela zo všetkých koncertov v Európe a USA, ktoré spracovala spol. Nocturne, a boli uložené v súkromných skladoch.

Ako uvádzajú, starostlivosť o nahrávky bola sporadická/občasná, a nevedia, kto a ako pracoval s nahrávkami počas rokov, pričom nahrávky už neboli v pôvodných obaloch, v ktorých sa poslali do skladov.

Nie je známe, kde sa podeli všetky tie nahrávky, napriek tomu, existuje jediná dostupná verzia, ktorá bude vydaná ako DVD.

Niektoré záznamy majú nepoužiteľné audio nahrávky, rovnako aj kvalita obrazu je slabá.

Správcovia sa snažili a snažia nachádzať nahrávky, no zrejme sú definitívne stratené.

Mnoho nahrávok sa nahrávalo na súkomné VHS na Michaelovu žiadosť, pretože chcel zaznamenať určiré vystúpenia.

Jediné, ktoré je dostupné, to z Wembley, nie však z tejto kolekcie nahrávok, a nie je známe kde sa nachádzajú ostatné nahrávky.

Správcovia naďalej hľadajú tieto nahrávky zo záznamu na kazety značky Umatic, našťastie našli audio záznamy z mnohých koncertov, vrátane Wembley.

Všetky ostatné zvukové nahrávky, ktoré majú k dispozícii nie sú vhodné na vydanie vo vysokej kvalite napr. pre live album.

Nakoniec sa rozhodli pre digitálne spracovanie VHS a audio nahrávok špeciálnymi technológiami v laboratóriách, kde sa spracovali aj záznamy pre NASA.

Záznam koncertu z Japonska je skôr reedícia turné Victory, kde sú iba dve skladby z albumu BAD, a to by fanúšikovia ani nechceli v rámci reedície BAD25.

Reedícia albumu BAD + DVD koncert výjde 18.9.2012