Pôvod tanca Michaela a Moonwalk-u

Michael bol známy nielen ako spevák, ale aj tanečník, ktorý sa preslávil tanečnými krokmi, ktoré vychádzali z choreografií tanečných majstrov z predošlých ér muzikálov a hudobných filmov.

V nasledujúcom videu si môžete prezrieť pôvodné choreografie, ktoré dnes (takmer) zapadajú prachom, avšak ich priamy tanečný odkaz pre ďalšie generácie symbolizuje čiastočne aj Michael Jackson, vrátane tanečného kroku známeho ako Moonwalk, ktorý Michael pomenoval, avšak nevymyslel, ale inovoval a choreograficky zapracoval do svojej tanečnej zostavy k skladbe Billie Jean.

Najdôležitejším choreografom Michaela bol Jeffrey Daniel, ktorý označil Michaela ako svojho žiaka.

Daniel sa preslávil v polovici 70 rokov so skupinou Shalamar a ich choreografiami najmä pre černošský program Soul Train, a média ich označovali ako nástupcov skupiny the Jacksons.

Po prvý krát pre mladých prezentoval tanečný krok v roku 1979 a potom v roku 1982, ktorý neskôr prevzal Michael - moonwalk, ktorý sa v roku 1980 naučil Michael priamo od Jeffreyho po koncerte skupiny Shalamar, kde Michael a malá Janet stáli na boku javiska.

Michael sa predstavil v roku 1983 so skladbou Billie Jean na výročnom programe nahrávacej spol. Motown 25.

Heffrey a Michael profesionálne spolupracovali od roku 1980 až 2000, napr. celú choreografiu ku skladbe Smooth Criminal zostavil Jeffrey a Michael.

Pôvodcom kroku známeho ako Moonwalk je Bill Bailey, ktoré ho predviedol v roku 1943 vo filme Cabin In The Sky.

Už v roku 1929 predviedol vo filme Hallelujah, tanečník Daniel L. Haynes pantomímu na idúci vlak, podobajúca sa na neskôr zdokonalený moonwalk.

Nedá sa s istotou povedať, kto vynašiel tanečné kroky moonwalku, šťastie mali tí, ktorí boli zachytení na filmový záznam, avšak tanec vždy sprevádzal sociálne skupiny v minulosti, ktoré ním vyjadrovali svoje pocity a radosť.

*** Diskutujte o tomto videu a obsahu v tejto téme vo fóre - LINK

Pôvod tanečných choreografií Michaela:

Jeffrey Daniel vs, Michael Jackson: