Murray nedostane domáce väzenie!

Lekár Conrad Murray, ktorého vlani odsúdili za zabitie Michaela Jacksona, musí kvôli riziku úteku zostať vo väzení do odvolacieho pojednávania.

V piatok o tom rozhodol sudca v Los Angeles. Murray (59), narodený v Grenade, si začal v novembri odpykávať štvorročný trest za neúmyselné zabitie Michaela, ktorý v roku 2009 zomrel na predávkovanie sedatívami.

Murray na procese priznal, že Michaelovi podal dávku silného sedatíva propofol. Obvinenia zo spáchania trestného činu však odmietol.

Lekár požiadal, aby ho do odvolacieho pojednávania, ku ktorému môže dôjsť až o rok, prepustili na kauciu do domáceho väzenia, kde by bol elektronicky sledovaný.

V súdnych dokumentoch lekár tvrdil, že nie je nebezpečný pre spoločnosť a ťiež by sa chcel zamestnať, aby mohol živiť svojich sedem detí.

Murray však už nebude môcť byť lekárom, keďže mu odňali licenciu.

Sudca Michael Pastor však vyhovel žalobcom, ktorí vyhlásili, že Murray by mohol ujsť z Kalifornie, predstavuje hrozbu pre spoločnosť a nevyjadril ľútosť za svoj podiel na smrti Michaela.

Podľa sudcu by jeho prepustenie bolo riskantné, pretože lekár nemá v Los Angeles žiadne rodinné väzby ani nehnuteľnosť.

Sudca povedal, že ho desí, že podľa Murraya je v poriadku podať pacientovi anestetikum s účinnou látkou propofol v domácom prostredí.

Obrázek