Tajomný dr. Tohme Tohme žaluje MJ Estate

Tohme Tohme, bývalý (samozvaný) Michaelov manažér, ktorý pracoval na niektorých finančných záležitostiach v roku 2008-2009, tvrdí, že má podľa nejakej zmluvy, ktorú mal mať s Michaelom, právo na 15% zo ziskov, ktoré mal zabezpečiť prostredníctvom plánovaných projektov a refinancoviania dlhov.

Obrázek

MJ Estate od Michaelovej smrti zarobilo takmer 500 mil. dolárov, z toho asi viac ako polovicu z projektov ako This Is It, na ktoré si Tohme Tohme robí nárok ako ten, kto bol jedným z manažérov Michaela, a zabezpečil aj 24 mil. dolárov na financovanie Neverlandu, z čoho mal dostať 10% ako odmenu/podiel.

Samotný Michael ho mal v polovici apríla 2009 prepustiť potom, ako mal konať bez jeho vedomia, a umožniť predaj rodiných vecí v aukcii, ktorá na napokon nekonala súdnym zákazom (až po Michaelovej smrti sa začali rozpredávať jednotlivé časti).

Dr. Tohme Tohme sa však objavil aj 25.6.2009 pri tlačovom vyhlásení Jermanina Jacksona o smrti Michaela - teda 2 mesiace potom, ako ho mal Michael prepustiť, a je otázne koho zastupoval a prečo tam bol, keď napokon na určitý čas tajomne zmizol z pozornosti nielen médií.

Obrázek

MJ Estate už dávnejšie zamietli jeho požiadavky, teraz bude o jeho žalobe rozhodovať súd.

Zároveň MJ Estate podali žalobu na dr. Tohme Tohme, že mal v určitom čase konať v neprospech Michaela, a spôsobiť určité finančné problémy v jeho neprospech, a neopráveneného obohacovania sa, napriek tomu, že Tohme Tohme vrátil 5,5 mil. dolárov v hotovosti, ktoré mal Michaela údajne požičané na kúpu novej vily v Las Vegas.