Predali zariadenie domu takmer za milión dolárov

Zariadenie z domu, v ktorom zomrel Michael , predali počas sobotňajšej dražby za takmer jeden milión amerických dolárov (v prepočte takmer 765-tisíc eur).

Presné číslo prezident aukčnej siene Julien's Auctions Darren Julien nevedel uviesť, keďže výsledky dražby ešte stále sumarizujú.

Obrázek

Podľa ich vlastných predpokladov mali veci predať za 200 až 400-tisíc dolárov (v prepočte asi 153 až 306-tisíc eur) a tak ich výsledná suma príjemne prekvapila. Nehnuteľnosť v Holmby Hills mal Michael iba prenajatú a ani predmety v dražbe mu nepatrili.

Veci, ktoré mal v osobnom vlastníctve, patria jeho dedičom a neboli súčasťou dražby.

Obrázek

Za 25 750 dolárov (približne 19 710 eur) na aukcii predali zrkadlo zo spálne, na ktoré Michael napísal niekoľko slov.

Za 5-tisíc dolárov (asi 3 800 eur) vydražili tabuľu, na ktorú jeho deti napísali "Ľúbime ťa ocko". Z aukcie mesiac pred jej začiatkom stiahli čelo postele, v ktorej 25. júna 2009 naposledy vydýchol, no do dražby sa dostal aspoň koberec, ktorý bol pod posteľou. Jeho nový majiteľ zaň zaplatil 15 360 dolárov (asi 11 760 eur).

Súčasťou víkendovej dražby bolo asi 500 predmetov z domu na 100 North Carolwood Drive. Veci ešte pred dražbou vystavili pre verejnosť, ktorá sa na ne mohla pozrieť od 12. do 17. decembra.

V súčasnosti je na predaj aj samotný dom v Holmby Hills, avšak ten nebol súčasťou decembrovej dražby. Za nehnuteľnosť v Los Angeles záujemca podľa odhadov zaplatí minimálne 18 miliónov amerických dolárov (v prepočte približne 13,8 milióna eur).