Sony/ATV Music Publishing má nového prezidenta

Americká spoločnosť SONY Music Publishing oznámila dnes, že novým predsedom predstavenstva a prezidentom spoločnosti sa stal Martin Bandier.

Ako súčasť jeho činnosti na základe dohody, bude aj spravovanie investícií v SONY/ATV, ktorú založil a spoluvlastní Michael.

Prechod pána Bandiera do SONY/ATV Music Publishing môže znamenať zveľadenie jedného z najcennejích hudobných aktív, a podporu jedným z najpopulárnejších umelcov súčasnosti.

Do katalogu SONY/ATV patria takí umelci ako the Beatles, Neil Diamond, Bob Dylan, The Everly Brothers, Jimi Hendrix, Willie Nelson, Steven Stills, Hank Williams, Babyface, John Mellencamp, Beck, Destiny's Child, Fall Out Boy, John Mayer, Sarah McLachlan, Rascal Flatts, KT Tunstall, Gretchen Wilson, Billy Mann, Joni Mitchell, Graham Nash, Roy Orbison, Richie Sambora...

Ulohy pána Bandiera však budú na celkový dohľad nad spravovaním všetkých aktivít SONY Music, vrátane spravovania všetkých autorských práv, a rozvýjanie možností nových stratégií v hudobnom priemysle.

Do úradu prezidenta nastúpi 1.4.2007

"Martin Bandier je skutočnou legendou v hudobnom priemysle. Jeho skúsenosti a postavenie sú jedinečné.

Sme potešený, že práve on bude viesť spoločnosť SONY v tomto ktitickom období. Dokázal, že vie určiť nové obchodné stratégie, ktoré nám pomôžu v rozvájaní, čo pomôže všetkým zúčastneným." - povedal Rob Wiesenthal, hlavný ekonom a výkonný viceprezident a šéf úradu pre stratégie SONY.

Sir Howard Stringer, predseda SONY Corporation povedal:

"Toto je veľmi silný signál toho, ako vážne myslíme hudobné vydávanie, a preto si cenníme, že sa do nášho tímu pridal jeden z najrešpektovanejších ľudí v hudobnom priemysle. Vieme, že urobí len to najlepšie, aby pozdvihol tento obchod."

Michael Jackson na to povedal: "Som vzrušený z toho, že pán Bandier súhlasil s tým, aby viedol túto spoločnosť ako jej prezident. Marty má viac ako 30 ročné skúsenosti v hudobnom priemysle, čo mu nedáva len široký rozhľad vo vedomostiach, ale aj vízie a schopnosť dostať spoločnosť do nových výšin.

Veľmi sa teším na spoluprácu s ním."

Pán Bandier pracoval ako Prezident EMI Music Publishing od 1989, založil spoločnosť SBK a Thorn EMI.

Pod jeho vedením sa tak stalo EMI svojho času najväčším vydavateľstvom na svete.

Po jeho odstúpení, sa EMI stalo "len" štvrtým najväčším vydavateľstvom v hudobnom priemysle.