Záznam z koncertu sa nepredal.

Aukčnej spoločnosti The Fame Bureau sa v sobotu nepodarilo v online dražbe predať doteraz nezverejnený záznam koncertu Michaela Jacksona z roku 1993 v Argentíne.

Organizátori aukcie pritom očakávali, že takmer dvojhodinový záznam sa predá za štyri až päť miliónov libier (približne 4,67 až 5,84 milióna eur).

"Zatiaľ sa nám tento záznam nepodarilo predať. Mysleli sme si, že sa kupec nájde, ale nepodarilo sa to. Naďalej však rokujeme s viacerými záujemcami," vyhlásil hovorca spoločnosti The Fame Bureau.

Tá musela pred začiatkom aukcie stiahnuť zo svojej webstránky krátku ukážku zo záznamu.

Stalo sa tak na žiadosť vydavateľstva Epic, ktoré tvrdí, že má na záznam autorské právo. Práve táto skutočnosť mohla mať za následok, že ponúkaný záznam nikto nekúpil. Jeho nový majiteľ by ho totiž pravdepodobne nemohol použiť na komerčné účely.

Záznam vznikol počas zastávky Michaelovho turné Dangerous v Argentíne, avšak Michael nebol spokojný s jeho kvalitou a záznam preto oficiálne nikdy nevyšiel. Vznikla iba jedna kópia, ktorú Michael daroval svojmu šoférovi. Práve ten sa ju teraz snaží speňažiť.