O Jacksonovej závislosti som nevedel, tvrdí Conrad Murray

Conrad Murray, ktorého porota v pondelok uznala vinným z neúmyselného zabitia Michaela Jacksona, tvrdí, že v čase, keď ho začal liečiť, o jeho závislosti nevedel. Murray to uviedol v rozhovore, ktorého prvú časť odvysielali dnes v relácii Today televízie NBC.

Rozhovor, ktorý nakrútili ešte pred vynesením verdiktu poroty, bude súčasťou dokumentu s názvom Michael Jackson and the Doctor: A Fatal Friendship.

Murray počas rozhovoru naznačil, že on nebol príčinou Michaelovej smrti.

Podľa jeho slov mu Michael nepovedal o svojej závislosti a o tom, že anestetikum s účinnou látkou propofol užíval už dlho pred tým, než ho začal liečiť. Lekár tiež uviedol, že dôvod, prečo paramedikom nepovedal, že Michaelovi pred smrťou toto anestetikum podal, bol ten, že šlo o malú dávku.

"Dvadsaťpäť miligramov nemalo žiaden efekt. To nebol problém," vyhlásil Murray, ktorý priznal, že Michaelovu izbu krátko pred jeho smrťou opustil, aby si zatelefonoval. Spravil tak údajne pre to, aby nechal Michaela odpočívať.

"Celú noc nemohol zaspať. Keď sa mu to konečne podarilo, tak som ho nechcel zobudiť. Neexistoval jediný dôvod na obavy, že by prestal dýchať. Nemusel som ho monitorovať, pretože k tomu nebol dôvod," dodal Murray.

Rozhodnutie televízie NBC odvysielať rozhovor s Murrayom skritizovali členovia Michaelovej rodiny, podľa ktorých tak NBC "dala Murrayovi možnosť zbaviť sa viny".

Murray sa svoj trest dozvie v utorok 29. novembra.

Dovtedy bude vo väzení v Los Angeles v samostatnej cele, kde ho budú dozorcovia špeciálne strážiť. Sudca Michael Pastor totiž neumožnil jeho prepustenie na kauciu. Za to, že Michaelovi podal príliš veľké množstvo anestetika s účinnou látkou propofol, ktoré ho v kombinácii s ďalšími liekmi zabilo, lekárovi hrozí až štvorročný trest odňatia slobody.

Informácie pochádzajú z webstránky bbc/Reuters.