Porotkyňa prehovorila: Prečo sme uznali lekára vinným

Porotkyňa v procese s bývalým lekárom Michaela, Conradom Murrayom ako prvá prerušila mlčanie a povedala, čo ich presvedčilo o jeho vine.

Obrázek

Jedna z 12-tich porotcov Debbie Franklin porozprávala v relácii televízie ABC Good Mornig America, ako porota dospela k svojmu verdiktu.

Conrada Murraya (55) uznali vinným z troch dôvodov – v kritickej chvíli nezavolal záchranku, nemal potrebné lekárske vybavenie a nechal Michaela Jacksona osamote. Porota dospela k záveru, že ak by lekár splnil tieto podmienky, Michael by mohol žiť.

Tento verdikt sa porote nedal ľahko.

Pred vyhlásením rozsudku všetci dvanásti dostali voľný víkend na rozmyslenie. Keď sa znova v pondelok stretli, podľa Debbie to bolo veľmi emotívne. „Bolo to veľmi stresujúce. Kričali sme po sebe,“ spomína porotkyňa. Po deviatich hodinách hlasovanie zdvihnutím rúk rozhodlo o verdikte pre lekára. Podľa poroty spevák bol stále nažive, keď Murray odbehol zavolať svojej priateľke. „Keď sa vrátil, Jackson ešte žil. Nedýchal, ale mal pulz. Všetko by mohlo byť inak, ak by mal potrebné lekárske vybavenie. Ale on nemal nič,“ hovorí Debbie Franklin.

Podľa nej Murray nemal dôvod zabíjať Michaela a k jeho smrti došlo naozaj len nedopatrením lekára. „Jackson mal svoje problémy. Potreboval človeka, ktorý by mu na všetko hovoril „áno“ a doktor Murray bo, taký človek.“

Debbie neprekvapilo, keď Murrayovi nasadili púta priamo v súdnej sieni. „Nikdy som o svojom rozhodnutí nezapochybovala. Nevadilo mi to. Je mi jedno aký dostane trest, svoju prácu sme urobili.“

Čas.sk