23. deň súdu - záverečná reč - obžaloba

Možno posledný deň súdu sa pred chvíľou začal. Dnes zaznejú záverečné reči oboch strán. Prítomná je i Katherine. V tejto chvíli dáva sudca posledné pokyny porote a obom stranám. Ešte nie je jasné, ako dlho sa porota bude radiť na verdikte. Predpokladá sa, že so záverečnými rečami sa začne o 17:30 nášho času. Každá strana dostane 90 minút na reč. Potom sa porota rozhodne na verdikte.

Snímka

- Walgren vraj plánuje aj prezentáciu...

Po krátkej prestávke začnú záverečné reči...PRIPRAVTE SA!!! Verme, že pravda "zvíťazí"...

-----------------------------------------------------------------------

Lži bežia šprintom, ale pravda beží maratón - MICHAEL JACKSON.

-----------------------------------------------------------------------

Walgren práve začal.

Snímka

- povedal: Dôkazy v tomto prípade sú ohromujúce...pre Michaelove deti Princa, Paris a Blanketa však toto všetko bude pokračovať donekonečna, pretože prišli o otca a to pre chyby Dr. Murraya.

- hovorí aká dôležitá je dôvera medzi doktorom a pacientom a ako MJ bolo ublížené, lebo dôveroval...

- MJ veľmi túžil opäť robiť to, čo miluje. Hudbu, tanec...stretať sa s fanúšikmi, ktorí ho milujú a on ich tiež z celého srdca miloval. Chcel, aby ho videli vystupovať aj jeho vlastné deti, ktoré už boli dostatočne veľké, aby videli, čo celý život robil a miloval ich otecko.

- hovorí o tom, ako veľmi jeho deti zasiahla strata otecka, ako plakali...ako im stále chýba a navždy bude...

- Walgren hovorí o tom, čo je to kriminálna nedbalosť..."Nikto netvrdí, že Murray sa snažil zabiť MJ, ale správal sa veľmi nezodpovedne!"

- opäť pripomína, čo všetko Murray zanedbal, kde pochybil a to viacnásobne a ešte sa aj pokúšal zakrývať a utajovať svoje pochybenia.

- za svoju "prácu" si vyžiadal 150 000$ mesačne!!!

- ukazuje, aké neuvážené množstvá liekov dal MJ

- pripomína MJ nahrávku hlasu z 10.5. 2009...o tom, aké veľké plány MJ mal, ako i naďalej chcel pomáhať deťom...pripomína, že to vychádzalo úprimne z jeho duše, lebo nahrávka bola nahratá bez jeho vedomia a v súkromí...dokazuje to, aký veľký človek to bol.

- povedal porote: "Prosím, popremýšľajte o tom, ako Murray povedal, že sa snažil odstaviť MJ od Propofolu, ale prosím zapamätajte si KOĽKO Propofolu Murray objednal, len on sám...pamätajte si tie množstvá...

- spomína stretnutie u MJ 20. Júna 2009...že na druhý deň sa MJ necítil dobre, ale 23. Júna 2009 bol opäť plný síl a predviedol svoje posledné vystúpenie v živote...

- všetci čo s ním pracovali ho opísali ako plného nadšenia a radosti z vystúpení.

- vysvetľuje, aká je verzia Murraya ohľadne toho, čo sa stalo. Upozorňuje na všetky jeho klamstvá.

- MJ potreboval pomôcť s liečením nespavosti a veril doktorovi...no doktorovi boli prednejšie súkromné veci, podal mu neoprávnené liečivá a nechal ho samotného, vybavoval si súkromné hovory, emaily...a Michael zatiaľ osamelý bojoval o život a prehral...

- opisuje čo sa potom dialo. Plačúce deti Michaela, Murraya skrývajúceho lieky.

- pripomína, ako sa Murray snažil dostať do MJ domu potom, ako bol MJ vyhlásený za mŕtveho. Klamal, že chce ísť schovať nejaký krém, lebo by si to MJ želal, ale pravda bola, že chcel poskrývať zvyšný Propofol a lieky, lebo sa na nich nachádzali len a len jeho odtlačky.

- upozorňuje, kde sa môže Propofol používať LEN V NEMOCNICIACH!!!

- Nebol ešte čas MJ odísť. MJ deti sú bez otca. Dôvod prečo tu MJ dnes nie je - je z dôvodu nepozornosti, nedbalosti a neschopnosti Murraya. Michaelova smrť spočíva v rukách Dr. Murraya.

- Walgren spochybnil výpoveď Dr. White, nazval ju "Junk science, garbage science". (niečo ako nepotrebná, nezmyselná, odpadová veda?).

Koniec záverečnej reči obžaloby. Po prestávke bude na rade obhajoba a jej záverečná reč okolo 21:40 nášho času.

Zuzcoj