22. deň súdu

Dnes by súd mal začať o 17:30 nášho času. Podľa doterajších správ by dnes okrem Dr. White mala vypovedať aj Dr. Gabrielle Ornalis - autorka grafov, ktoré White používal pri výpovediach a ktoré obsahovali veľa chýb a nepresností. Grafy robila na požiadanie Flanagana, nie je doktorkou medicíny. S Dr. White sa stretla minulý týždeň.

Podľa nepotvrdených správ sa obhajoba nevie dohodnúť na tom, či by mal Murray vypovedať, alebo nie...Chernoff chce jeho vsvedčenie no Flanagan nie...Ed Chernoff je skalopevne presvedčený - že nechce aby Murray vypovedal, pretože by bol ukrižovaný pri krížovom výsluchu. Michael Flanagan cíti opak - že Murray sa musí pred porotu postaviť, pretože bez jeho svedectva ho porota hneď odsúdi. Chernoff má hlavné slovo na čele obrany, preto sa predpokladá, že Murray sa rozhodne podľa neho...

- Súd začal. Obhajoba má neporiadok v dôkazoch, hľadá a usporiadava si dokumenty a preto sa súd začal o niekoľko minút neskôr. Sudcu to hneď na začiatku rozčúlilo, lebo si nepraje, aby porota len tak čakala.

- pokračuje výpoveď Dr. White, opäť sa komentujú a vysvetľujú grafy.

- Flanagan a White polemizujú, čo je to štandardná starostlivosť, snažia sa naznačiť, že Murray vlastne nepochybil...pohybujú sa však na tenkom ľade, pretože všetky ich slová môžu byť pochopené dvojzmyselne, sami tak vlastne poukazujú na chyby Murraya. White sám seba diskredituje ako doktora, pretože pripúšťa ako normálne veci, ktoré by dobrý lekár nemal v žiadnom prípade urobiť.

Snímka

- Walgren nemá záujem o krížový výsluch, Dr. White končí u výpovede, nasleduje prestávka, sudca sa zatiaľ potrebuje poradiť.

------------------------------------------------------------------------

Je to potvrdené !!! MURRAY NEBUDE VYPOVEDAŤ !!!

- obhajoba práve vyhlásila, že už nemá ďalších svedkov, obžaloba si vzala 30 minút na premyslenie, budú sa rozhodovať, či znova predvolajú Dr. Stevena Shafera, alebo nie...

- obžaloba znova predvolala Dr. Shafera!!!. Walgren vedie výsluch.

Snímka

- Walgren kladie otázky práve na tie veci, ktoré sa pokúšal Dr. White vyvrátiť. Dr. Shafer ich uvádza na pravú mieru a potvrdzuje, že si stojí za svojimi výrokmi, znova ich objasňuje.

- Shafer hovorí, že lieky prijaté vnútrožilovo idú do všetkých tkanív...čiže do mozgu, svalov, kostí, čriev, žalúdka. To nemá nič spoločného s post-mortem prerozdeľovaním. Tým naráža na omyly vo výpovedi Dr. White. Komentujú snímky.

Snímka

- výsluchu sa ujal Flanagan, opäť tam pobehuje s infúziami

Snímka

- Shafer hovorí, že Flanagan si zle prečítal jeho správu. Flanagan ho požiadal, aby mu prečítal poslednú vetu správy. Flanagan poukazuje na článok o anestézii. Shafer si nie je si istý, prečo to Flanagan prináša , pretože sa to javí ako zbytočné.

- Shafer končí výpoveď.

Zuzcoj