20. deň súdu

Včera odborník na závislosti od liekov a drog Robert Waldman z rehabilitačného centra v Malibu pred súdom pripustil, že Jackson mohol byť závislý od liekov proti bolesti. Klein mu podľa zverejnenej nahrávky injekčne podal 375 miligramov lieku počas 90 minút, pričom bežná jednorazová dávka je 50 miligramov.

Dnes pokračuje vo výpovedi Dr. Paul White, ktorý je odborníkom na Propofol.

Obhajoba chce dokázať, že nespavosť Michaela spôsobovali lieky od bolesti, ktoré mu podával jeho dermatológ Arnold Klein.

Keď včera White dostal otázku, či by dokázal obhájiť alebo ospravedlniť Conrada Murrayho z toho, že podal svojmu pacientovi intravenózne propofol a nechal ho osamote, odpovedal: "Absolútne nie". Porota by mala dospieť k rozhodnutiu už v najbližších dňoch. Ak Murraya uznajú vinným, hrozí mu štvorročný trest odňatia slobody.

--------------------------------------------------------------------

- Dr. White predkladá svoju teóriu a teda i teóriu obhajoby, že MJ užil Lorazapam tajne vo forme piluliek...to, ako je možné, že to Murray nevidel nevysvetlil...zrejme opustil izbu MJ častejšie, ako priznal a tým zasa len potvrdili, ako veľmi Murray zanedbával liečbu Michaela.

- ukazujú opäť aj názorné grafy, White sa v podstate snaží vyvrátiť svedectvá Dr. Shafera. Tiež používa názorné ukážky dávkovania Propofolu.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

- sudca požiadal Dr. White aby prišiel aj v pondelok, zrejme príde znova vypovedať aj Dr. Shafer a dôjde ku konfrontácii, keďže White napadol svedectvo Dr. Shafera.

Na dnes sa súd skončil, pokračovať sa bude v pondelok.

Zuzcoj