19. deň súdu

Dnešný deň začal výpoveďou Dr. Waldmana. Je to špecialista, ktorý bude komentovať dokumentáciu Dr. Kleina, keďže toho sudca zamietol ako svedka. Dnes sa očakáva ešte svedectvo Dr. White a možno i samotného Murraya, ale to len v prípade, že sa tak obhajoba na poslednú chvíľu rozhodne, lebo zatiaľ je uvádzané, že vypovedať nebude. Tým by sa mali ukončiť výpovede svedkov obhajoby. Cez víkend by obe strany mali spísať záverečné reči a v pondelok by malo dôjsť k rozhodnutiu súdu.

Obrázek

- Waldman je odborník na detoxikáciu. Hovorí o tom, že závislí ľudia často závislosť popierajú a hovorí, že je ťažké prinútiť ich, aby s tým prestali. Doktor hovorí, že keď už prídu do jeho ambulancie nie je to tak ťažké, pretože v tomto prípade už sú na ceste - znamená to, že vedia, že majú problém a chcú sa liečiť. (Chernoff nepochybne chce naznačiť, že MJ nechcel pomoc...).

- Chernoff sa snaží otázkami a odpoveďami od doktora naznačovať, že členovia rodiny nie sú si často ani vedomí, že niekto je závislí. Narkoman svoju závislosť totiž skrýva aj pred rodinou. (Ďalšie narážky na MJ...)

- doktor povedal, že podľa príznakov bol MJ závislý na Demerole. Ten vraj tiež spôsobuje aj nespavosť.

- hovoria a ukazujú zdravotné záznamy Dr. Kleina, komentujú záznamy z určitých dní, ide o záznamy o MJ, ktorý je tam zapísaný pod menom Arnold Omer (ja som si myslela, že to je lekárske tajomstvo takéto veci??).

- dopodrobna rozoberajú, čo všetko MJ u Dr. Kleina dostával, botox, Demerol...

Obrázek

- obhajoba má neporiadok v dokumentácii, nemajú nafotené dôkazové materiály viackrát a Chernoff tam strečkuje s tabletom, sudca stratil trpezlivosť a poprosil ho, aby tie dokumenty neskôr nafotili a potom s nimi pokračovali, lebo nie je čas na takéto zdržiavanie sa.

- porote sú predhadzované domnienky o MJ závislosti, obžaloba viackrát vzniesla námietky.

- z ukážky šiestich týždňov záznamov sa snažia vykresliť MJ ako narkomana, ktorý si vlastne zapríčinil smrť sám!, zrejme svoju stratégiu obhajoby po predchádzajúcich neúspechoch teraz zamerali týmto smerom.

- obhajoba si neuvedomuje, ale touto výpoveďou naznačujú aj to, že Dr. Klein bol ďalší z lekárov, ktorí pre peniaze pichal MJ takéto svinstvá, miesto toho, aby mu pomohol.

- krížový výsluch - Walgren. Dr. Waldman sústavne odpovedá vyhýbavo, alebo nechápe otázkam, Chernoff vykrikuje samé námietky...Dr. Waldman pripustil, že nie je možné charakterizovať MJ ako závislého na Demerole len na základe tejto dokumentácie a účtovných dokladov Kleina.

- Dr. Waldman reaguje na otázky podráždene a arogantne, Walgren si naopak zachováva pokojný prístup.

- grafy, ktoré komentoval Dr. Waldman sú chybné a zavádzajúce, dá sa teda povedať, že klamal vo výpovedi, Walgren ich opravuje a škrtá nepresné údaje.

- koniec jeho výpovede

- prestávka do 23:00 nášho času

------------------------------------------------------------------------

Vypovedá Dr.Paul White

Obrázek

- vykladá svoju verziu toho, o čom vypovedal Dr. Shafer. Je jasný úmysel znehodnotiť výpoveď Dr. Shafera, kľúčového svedka obžaloby. Opäť je celé vypovedanie vedené Flanaganom zmätočné. Dokonca sa pomýlil a nazval Dr. White menom Dr. Shafer a to viackrát...

Zuzcoj