Súdny proces s lekárom Michaela Jacksona prerušili

Proces s lekárom speváka Michaela Jacksona bude dnes najmenej na jeden deň prerušený z dôvodu úmrtia otca posledného svedka obžaloby.

"Pokračovanie procesu oznámime, keď budú k dispozícii ďalšie informácie," citovala televízna stanica CNN z e-mailu vrchného súdu v Los Angeles. Jeho hovorkyňa Marie Hearnová povedala, že sudca sa dnes stretne s prokurátormi a obhajcami a rozhodne, kedy bude proces pokračovať.

Jacksonov lekár Conrad Murray je obvinený z neúmyselného zabitia kráľa popu, ktorý zomrel 25. júna 2009 na predávkovanie nemocničným anestetikom propofol, zmiešaným s ďalšími sedatívami, vrátane lorazepamu - tie dal údajne Murray spevákovi, aby prekonal nespavosť. Doktor Steven Shafer, odborník v anestéziológii, mal pokračovať vo výpovedi ako posledný svedok obžaloby. Jeho výpoveď je kľúčová v snahe prokuratúry dokázať, že Jacksonova smrť bola spôsobená hrubou nedbanlivosťou doktora Murrayho pri narábaní s propofolom. Shafer začal svedčiť už vo štvrtok ráno, ale sudca mu dovolil, aby sa cez víkend zúčastnil na odbornom kongrese. V tom mu však zabránila smrť jeho otca.

Po svedkoch obžaloby príde na rad obhajoba, ktorá bude mať slovo do piatka alebo pondelka. Tá si predvolala niekoľko pacientov

doktora Murrayho, ktorí majú dosvedčiť, ako im pomohol. Zatiaľ sa nepredpokladá, že vypovedať bude aj samotný Murray. Ak bude usvedčený z neúmyselného zabitia, hrozí mu maximálny trest štyri roky väzenia a strata jeho lekárskej licencie.

Zdroj: TASR

Vložila: Zuzcoj