Lekár Murray: V prípade viny si odpyká trest doma?!

Ak odsúdia lekára Conrada Murraya na 4 roky v prípade dokázania viny z neúmyselného zabitia, je možné, že trest si odpyká doma.

Osobný lekár Michaela tak možno nestrávi jediný deň vo väzení, ale môže skončiť v domácom väzení. Píše o tom portál TMZ.

V Kalifornii totižto 1. októbra vstúpil do platnosti Nový zákon, ktorý hovorí, že kvôli preplneným väzniciam, nemôžu byť ľudia odsúdení za nenásilné zločiny odoslaní do štátneho väzenia. Namiesto toho si odsedia trest v krajskom väzení, prípadne doma.

Neúmyselné zabitie je nenásilný trestný čin, čo znamená, že v prípade dokázania viny, Murray pôjde do krajského väzenia v Los Angeles.

Krajský šerif z L.A. prezradil portálu TMZ, že Murraya zrejme uväznia na polovicu trestu, čiže, ak ho odsúdia na 4 roky, odpykal by si iba dva.

Keďže sú väznice preplnené, väzni majú nárok na domáce väzenie. A to z dvoch dôvodov: jeho predchádzajúcej trestnej činnosti a rizika pre spoločnosť. Murray s čistým trestným registrom nepredstavuje žiadne riziko. Nie je to o tom, že bude chodiť s fľašou Propofolu a zabíjať ľudí.

Takže v prípade, ak budú naozaj väznice preplnené, Murraya umiestnia do domáceho väzenia a na ruke bude mať monitorovací elektronický náramok.