Koncert pre Michaela sa uskutoční - deti boli na skúškach

Podľa organizátorov sa mnohé negatívne správy o tomto podujatí zakladali na nesprávnych informáciách.

FOTKY ZO SKÚŠOK - LINK

ZOZNAM SKLADIEB/INTERPRETI V TÉME NA FÓRE - LINK

Obrázek

Obrázek

Spomienkový koncert pre Michaela Jacksona vo waleskom Cardiffe sa tento víkend aj napriek viacerým nepriaznivým okolnostiam uskutoční.

Obrázek

Prípravy na koncert poznačili hádky medzi súrodencami Michaela, kritika zo strany fanúšikov, odvolanie účasti niektorých vystupujúcich alebo fakt, že vstupenky na podujatie sa stále nepodarilo vypredať.

Obrázek

Chris Hunt, šéf spoločnosti Global Live Events, ktorá sobotňajší koncert organizuje, priznal, že prípravy neboli ideálne, avšak dodal, že mnohé negatívne správy o podujatí sa zakladali na "dezinformáciách".

Obrázek

"Za celú svoju kariéru som nikdy nebol v takej situácii, že by sa z ničoho nič objavilo tak veľa falošných fám," uviedol Hunt pre tlačovú agentúru Reuters. "Bude to obrovská a veľkolepá udalosť," povedal o koncerte na cardiffskom Millennium Stadium, do ktorého sa vojde až 60-tisíc divákov.

Obrázek

Na koncerte sa zúčastní aj rodina

Na koncerte sa zúčastnia Michaeloví bratia Marlon, Tito a Jackie, ako aj sestra La Toya, ktorá bude vystupovať naživo po prvý raz za uplynulých takmer 20 rokov. Prísť by mala aj matka Katherine, jeho tri deti a ďalší príbuzní.

Bratia Jermaine a Randy však kritizujú organizovanie koncertu v čase, keď sa v Los Angeles koná súdny proces s Michaelovým osobným lekárom Conradom Murraym, ktorý je obžalovaný z neúmyselného zabitia.

Z rovnakého dôvodu do Cardiffu nepríde ani sestra Janet. Hunt však na to povedal: "Ak dokážete dosiahnuť, aby sa akákoľvek rodina takejto veľkosti na všetkom zhodla, potom to budete mať prekrásny deň. My tu však máme takmer celú rodinu." Ako vysvetlil, niektorí členovia rodiny Jacksonovcov sa rozhodli nezúčastniť sa na koncerte z dôvodov, ktoré jemu a ani väčšine zvyšku rodiny "nedávajú vôbec žiadny zmysel".

Organizátorov kritizovala verejnosť

Ďalšou prekážkou, ktorej organizátori spomienkového koncertu museli čeliť, bola kritika zo strany verejnosti v súvislosti so spustením akcie, v rámci ktorej predávali dva lístky za cenu jedného. Nevzťahovalo sa to však na vstupenky, ktoré si kúpili fanúšikovia už skôr.

Okrem toho, ešte v auguste skupina 35 fanklubov Michaela Jacksona žiadala zrušenie koncertu pre jeho zlé načasovanie, ako aj pre nejasnosti ohľadne toho, kam poputuje výťažok zo vstupného. Podľa niektorých fanúšikov a novinárov cieľom podujatia je iba zisk pre členov rodiny Jacksonovcov.

Hunt však vysvetlil, že časť zisku dostanú dve charitatívne organizácie prepojené s osobou Michaela Jacksona - AIDS Project Los Angeles a Prince's Trust - a ďalšia časť pôjde do fondu určeného pre Michaelove deti. "Nie všetky peniaze pôjdu na charitu, pretože máme nejakých investorov a tí chcú svoje peniaze späť. Ak dostanú o trochu viac ako len svoje peniaze, budú radi," dodal.

Koncertu sa nezúčastni skupina The Black Eyed Peas

Americká skupina The Black Eyed Peas v stredu oznámila, že na spomienkovom podujatí nevystúpi. Organizátori vtedy vyhlásili, že zrušenie ich účasti majú na svedomí "neodvrátiteľné okolnosti". Hunt teraz uviedol, že ho "teší" rastúci počet záujemcov o lístky na koncert.

Zrušenie účasti The Black Eyed Peas podľa neho tento záujem nijak neznížil, aj keď práve ich vystúpenie bolo tým najočakávanejším. Medzi hudobníkmi, ktorí na koncerte vystúpia, sú okrem Jacksonovcov napríklad Christina Aguilera, Cee Lo Green, Gladys Knight, Smokey Robinson, Ne-Yo, Pixie Lott, Alien Ant Farm, Jennifer Hudson, Leona Lewis, Alexandra Burke, JLS, Craig David či Diversity. Speváčka Beyoncé sa na podujatí zúčastní prostredníctvom videa.