Záznam výpovědi Murraye na LAPD ze dne 27.6.2009

lapd

Advokáti nyní přehrávají 2 hodiny audio záznam + rozhovor CM s LAPD (policejní oddělení LA). Murray tvrdí, že byl doktorem Michaela Jacksona od roku 2006, ale MJ mu neřekl, kteří další doktoři ho léčili. Murray se odkazuje na Michaela Jacksona, že v roce 2006 byl jeden člen z jeho ostrahy také jeho pacientem. ... Michael Jackson a jeho děti, měli chřipku a Murray to řešil. Vysvětluje, že se stal Michael Jackson osobní lékař pro turné, které mělo být dokončeno (This Is It), a říkal, že AEG zaplatí jeho plat. Přestávka ---- 1 ½ hodiny. ---

Murray říká: "Jsem zaměstnancem Michaela Jacksona, ale platí až AEG .'... Vysvětluje, že přijal telefonní hovor od Michaela Amir Williamse, který mu sdělil, že MJ chce, aby se Murray stál jeho osobním lékařem pro turné This Is It. Murray pracoval pro Michaela od roku 2006 .. Murray řekl v rozhovoru, že byl v domě Michaela Jacksona šest dní v týdnu na jeho žádost. Říká, že každou noc strávil v domě Michaela, kromě neděle .. Na žádost Michaela. 6 nocí v týdnu.

Budeme pokračovat v rozhovoru... Murray popisuje noc smrti Michaela. - Michael dorazil kolem 1 hod. do svého domu 25. června. Michael řekl, že je unavený, osprchoval se a Murray mu dal krémy na nohy (které ho bolely), říká, že Michael byl příliš unavený. Murray mu dal nitrožilní infuzi, protože byl dehydratovaný. Říká, že mu dal Valium a lorazepam, aby mu pomohl usnout. (protože jak víme, Michael trpěl nespavostí, už dávno).

Murray vysvětluje, že používal infůzní stojan s fyziologickým roztokem a léky aplikoval injekční stříkačkou. Murray tvrdí, že dal MJ pilulky lorazepam valium 10 mg a 2 mg lorazepam celkem. Pomalu vytlačí z injekční stříkačky do infůze. "bezpečné pro použití". a Michaela sledoval. Ten se probudil o hodinu později. V 4:30 am Murray říká, že Michael byl ještě při vědomí a stěžoval si, že tam byly koncerty a potřebuje hodně spánku.(?). Murray řekl, že v 7:30 ráno, Michael byl ještě vzhůru a nemohl usnout.

Murrray: "V 7:30 se dostanu opět v 10 hodin byl ještě vzhůru a nic nefungovalo. Michael řekl, že nyní "se cítil opravdu špatné" a nemohl spát. Nakonec jsem to vzdal Propofol v 10:40 hodin. Propofol je "uklidňující obvykle se používá pro anestézii." Zředil 25 mg propofolu s lidokainem (kvůli snížení pálení ) a vstříknul ho do infůze.

Murray: "Kousek po kousku se 25 mg propofolu dostal do Michaela - za 15 minut. Vzal jsem v úvahu všechny pokyny, které byly k dispozici pro mě, jsem se ujistil, že kyslíková nádrž je plná, tam byla nosní kanyla, pulsní oxymetr, atd.. Já jsem mu podával propofol každou noc, ale 3 dny před jeho smrtí, jsem se snažil "odstavit ho", snížováním dávky. Dál jsem mu nižší dávky, protože jsem mu dal další léky před Propofolem.

Murray: Dal jsem poloviční dávku, ten večer, chtěl jsem být "opatrný". Michael mi řekl, že použil propofol v Německu. Michael mi nikdy neřekl, že mu byl propofol podáván pouze v Německu!. Vždycky jsem si všiml, když jsem mluvil s Michaelem o Propofolu .... Michael měl dva lékaře v Německu: Dr. Lee mu dával léky, koktejly, ale nikdy se nezmínil o propofol, takže to Michael schoval. (?)

Murray: v květnu Michael přišel do Las Vegas, a řekl Dr. Michael Lee, aby mu dal "zvláštní koktejl", chtěl pročistit své tělo. Michael si uvědomil, že doktor Lee je neprofesionální. Michael byl naštvaný a řekl mu, ať se vrátí. Michael řekl, že léky má od Dr. Klein a Dr. Metzger a ani jeden z nich dostal léky vyřešit jejich problém, ne deset ... tedy nic, co by mohlo fungovat. Michael chtěl DIPRIVAN (propofol). Michael řekl, že znal Poropofol. Řekl jsem Michaelovi, že to není lék, a ne že jste mohli dostat. Michael mi řekl, že Dr. Adams mu dal propofol dříve, ale řekl jsem mu, že mu nemohu pomoci s tím. Řekl jsem Dr. Adams, řekl jsem mu, že Michael chtěl propofol.

• Murray: Michael řekl, že se cítil "báječný" poté, co spal dobře. Pak žádal, abych byl jeho osobní lékař na další turné v Londýně. Michael mi řekl, že ostatní lékaři se mu pomohli spát po dobu 15 až 18 hodin. Nemohl jsem dělat rozhodnutí, Michael. Michael chtěl druhého lékaře. ... Chtěl jsem vědět příjmy Dr. Adamse a zeptal se. Řekl, že získal v předchozím roce 600 000 dolarů, a když bych pro něho pracoval 2 nebo 3 roky na turné, tak dva, tři miliony dolarů. Michael chtěl, abych tam byl s ním "navždy. " (řekl čtyřikrát). Věděl jsem, že Michael chce otevřít dětskou nemocnici. Michael také chtěl být ředitelem nemocnice Medical Center pro děti, kterou chtěl stavět.

• Murray: (hovoří o o živování dost zmateně a rychle) .. opět jsem CPR a dýchání. Je to chybí?. Zvednout mu nohy, aby byl Michael autotransfúzní. Někdo přišel ke dveřím. Asi minutu jsem prováděl CPR a rychle jsem šel najít flumazenil (protilék na předávkování propofolem). Dal jsem mu 0,2 mg flumazenilu do infůze.. Pak jsem pokračovat v tom, v kompresi (asi stlačování hrudníku) .... Michael ještě nedýchá. Pak jsem otevřel dveře a rozběhl se do kuchyně, na konci po schodech a uviděl šéfkuchařku. Řekl jsem, že chci volat 911, a pokračoval v tom, v masáži srdce. Alvarez řekl, že chce, aby jim pomohla přestěhovat do závodu poté, co záchranáři dorazili. (?). Zdravotníci přijeli, já jsem mu připojil pulsní oxymetr. Michael dostal intubaci. Cítil jsem femorální puls. Zeptejte se UCLA, přeneste pozornost. To vše se děje doma, ne v sanitce.

• Murray: "Miluji tě pane Jacksone... Byl to můj přítel. On otevřel dveře pro mě jinak. " Chtěl jsem se podívat na něho podívat, ale byl tam jeden z rodičů. Nemohl jsem podepsal úmrtní list, protože jsem nevěděl, příčinu smrti Michaela. Neviděl jsem žádnou studii, která říká, že byl závislý na propofolu, může záviset, bál jsem se .... Začal jsem používat více lorezepam a midazolam a Michael neochotně souhlasil. Michael chtěl spát celou dobu, tj. 15 až 18 hodin spánku. To byla první noc. Na druhou noc, a to vzhledem k propofolu...........

Soudce se zastavil audio pásku rozhovoru on se Murray. Murray soud .. Den 9: Je po všem. Soudní dvůr bude pokračovat příští úterý v 8.45 hod. (EU Time).

Vložila Helčus - děkují Karim za pomoc při zpracování překladu!

Fórum LINK