Alberto Alvarez vypovedá

Image and video hosting by TinyPic

Poznámka: ďalšie podrobnosti sledujte/pridávajte do témy na fóre - LINK

* po smrti Michaela, neskôr poskytol niekoľko rozhorov, z toho mu asi 8-9x ponúkli peniaze, od 200 tisíc až do 500 tisíc, ale odmietol, až na malé sumy, nemá stále zamestnanie a nemá peniaze.

* potom ako prišli záchranári, prevzali pomoc oni, a vyniesli Michaela z domu, Alvarez bol s deťmi, a snažil sa, aby deti nevideli, čo sa dialo medzitým. Potom išiel do nemocnice, spolu s ochrankármi. Bol prítomný, keď vykladali Michaela, a snažil sa zabrániť reportérom, aby snímali Michaela. V nemocnici ostal do poslednej chvíle, až do vyhlásenia Michaela za mŕtveho, krátko potom hovoril s Murrayom, a povedal, že sa snažili urobiť to najlepšie. v tom čase nepochyboval, že by Murray pochybil. V tom čase s Murrayom viedol "miernu" diskusiu. To bolo naposledy, keď videl Murraya, neskôr následoval presun Michaela do márnice, neskôr do domu, nie priamo doň. Neskôr mal vyzdvihnúť psa detí, a doviesť do do rodičovského domu v Encine, kde už boli deti.

* Murray sa mal pýtať, či niekto vie dávať prvú pomoc/masáž srdca, dýchanie z úst do úst/CPR, a Alvarez vykonal prvú pomoc, ale nevidel žiadne známky života.

* Alvarez popisuje, ako s Murrayom asistovali pri Michaelovi pri jeho prenose z postele na zem, Muray kontroloval Michaelovo napojenie na nejaký klip na prste, a že mal Michael napojenú nejakú cievku na nohe.

* prezentuje sa nahrávka volania na 911, volá Alvarez.

* žalobca popisuje porote jednotlivé ampulky, vaky na tekutiny a iné dôkazové materiály.

* popisuje čo videl na stojane pre vak s látkami na vnútrožilové dávkovanie. Bol tam vak s nejakou tekutinou, ktorá mu pripomívnala mliečny kokteil.

Obrázek

Obrázek

* Alvarez tvrdí, že v tom čase nespochybňoval Murrayovu spôsobilosť a mysel si, že koná v najlepšom záujme.

* Murray mu povedal, aby dal do tašky nejaké fľaštičky/ampulky, ktoré boli aj na zemi, ako aj respirátor.

* Alvarez videl, že na Michaelovom penise bola nejaká plastická vec, niečo na kontrolu/zachytávanie moču/katéter, ako aj iné zariadenie používané pre injekčné podávanie.

V izbe neboli kamery, žiadne zariadenie na kontrolu krvného tlaku, iba respirátor ale nespomína si, či aj kyslíkové bomby.

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

* Alvarez stál pri posteli, a Murray mu tvrdil, že Michael mal nejakú zlú reakciu.

* Murray povedal, aby im nedovol aby to videli, a povedal im, aby sa nebáli.

* Murray mu povedal, že musia Michaela previesť do nemocnice a zavolať záchranku, a v tom vošli deti, Prince a Paris. Nazerali do izby a paris kričala "daddy" a plakala.

* popisuje ako Murray dával jednou rukou masáž srdca, pravou rukou.

* popisuje pohľad do izby Michaela, vošiel dnu a na pravo videl Murraya ako dáva Michaelovi "prvú pomoc" na posteli, s hlavou na vankúši, na chrbte, s otvorenými rukami, s otvorenými očami a ústami.

* Prezentujú sa fotky z miesta v dome, kde popisuje detaily ako a kade sa dostal do izby a ako boli miestnosti rozmiestnené, a kde bol Murray.

* Amir mu povedal, v telefonáte, aby išiel na poschodie, a zistil čo sa deje, pritom videl Prina Michaela na druhom poschodí, a smeroval k nemu. Videl tam aj Murraya, ako vošiel do izby.

* Murray stál za zábradlím s rukami na ňom, a pozeral sa dole do haly, popisuje ako boli jednotlivé osoby rozmiestnené a čo asi robili.

* v dome videl opatrovateľku, kuchárku, deti a Murraya na poschodí z haly.

* popisuje záznami rozhovorov, ktorá mal od času po 12,15, pričom volal s Michaelovým asistentom, Michaelom Amirom... niekoľko sekúnd v niekoľkých intervaloch.

Ten mu nakoniec povedal, aby sa postaral o bránu pred domom, a pritom volal s Amirom, ktorý mu dal nejaké inštrukcie, aby otvoril predné dvere domu, boli zatvorené, musela ich až opatrovateľka otvoriť. Nemal eobiť rozruch.

* o 10,15 skontroloval, či je všetko v poriadku podľa postupu ochranky, nič zvláštne sa nedialo.

* v tu noc, keď prišli domov po skúškach, bol to posledný čas, kedy videl Michaela naživo, a zaželal mu len dobrú noc. Alvarez potom odišiel domov. Vrátil sa späť ráno o 10 ráno.

* popisuje jeho pozíciu ako bodyguarda a jeho činnosť, a že bol väčšinu času za pódiom, ale videl čo sa deje, väčšinu času bol Michael v poriadku.

* popisuje posledný deň skúšok - 24.6., ako chodili s Michalom na skúšky, ako kontrolovali, či tam nie sú novinári, opisuje Green Room, čo bola miestnosť, kde sa Michael prezliekal.

Podľa neho, Michael bol väčšinu nadšený zo skúšok.