Usporiadatelia koncertu pre Michaela chcú diskutovať s fans

Hovorkyňa usporiadateľskej spoločnosti Global Events Live oznámila, že preverené(?) Michaelove fankluby z celého sveta pozvú na konferenčný hovor, ktorý sa uskutoční v utorok 30. augusta. Počas neho sa organizátori pokúsia reagovať na ich námietky.

Image and video hosting by TinyPic

Organizátori pripravovaného spomienkového koncertu oznámili, že podujatie uskutočnia, ale s nespokojnými fanúšikmi chcú diskutovať prostredníctvom konferenčného hovoru. "Na sto percent ideme ďalej. Budeme pokračovať vo zverejňovaní mien účinkujúcich. Teraz sa pokúsime venovať záležitostiam, na ktoré upozornili fanúšikovia," uviedla pre agentúru Reuters Juliette Harris, hovorkyňa usporiadateľskej spoločnosti Global Events Live.

Asi 35 fanklubov poslalo organizátorom spomienkového koncertu otvorený list, v ktorom žiadajú jeho zrušenie. Podujatie je podľa nich "odsúdené na neúspech".

Nepáčia sa im prehnane vysoké ceny vstupeniek, nejasnosti v súvislosti s tým, ktoré charitatívne organizácie dostanú výťažok z koncertu, ako aj neschopnosť usporiadateľov garantovať účasť ohlásených účinkujúcich. Považujú tiež za nevhodné, že spomienková akcia s názvom Michael Forever - The Tribute Concert sa má konať v čase súdneho procesu s Conradom Murraym, osobným lekárom Michaela Jacksona obvineným z jeho neúmyselného zabitia. Vlnu nespokojnosti vyvolalo tiež pridanie kapely Kiss na zoznam účinkujúcich. Jej basgitarista Gene Simmons totiž minulý rok otvorene priznal, že nepochybuje o tom, že Michael zneužíval deti. Medzi potvrdenými umelcami, ktorí na podujatí vystúpia, sú napríklad speváčky Christina Aguilera a Leona Lewis, popová formácia JLS, spevák a rapper Cee Lo Green z Gnarls Barkley, legenda vydavateľstva Motown Smokey Robinson či britská hviezda r'n'b Craig David. Vystúpenie speváčky Beyoncé by si mali fanúšikovia vychutnať prostredníctvom satelitného prenosu. Chýbať však budú spomínaní Kiss, ktorých účasť organizátori napokon odvolali.

Michaela Jacksona, ktorý zomrel v Los Angeles v júni 2009, súd v roku 2005 očistil od všetkých obvinení týkajúcich sa sexuálneho zneužívania detí. Spomienkový koncert na jeho počesť sa má konať 8. októbra na Millennium Stadium vo waleskom meste Cardiff, ktorý pojme okolo 75-tisíc divákov. Spoločnosť Global Live Events však zatiaľ nezverejnila, koľko lístkov už predala, prípadne koľko ich ešte zostalo pre verejnosť. Ich cena sa pohybuje od 55 do 240 libier (v prepočte 62 až 272 eur).

Zdroj: SITA

Vložila: Zuzcoj